سفیر ایران در کویت: روابط دو کشور عمیق تر شده است

تهران - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت اظهار داشت که روابط تاریخی، جغرافیایی و مردمی دو کشور به لطف اراده خردمندانه رهبران دو کشور دوست، عمیق تر شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری کویت، « محمد ایرانی »  امروز ( چهارشنبه ) در مراسم جشن چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که از سوی سفارت ایران در کویت بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از نقش « شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح » امیر فقید کویت در تقویت دوستی بین دو کشور به نیکی یاد کرد و افزود: ما اطمینان داریم که «شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح » امیر کویت مسیر امیر فقید را در تقویت روابط بین دو کشور دوست ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به موفقیت های ایران در زمینه های علمی، اقتصادی و فنی و خودکفایی در تامین محصولات کشاورزی، صنعتی، فناوری نانو و غیره، گفت: اعداد و آمارهای بین المللی این پیشرفت های شگفت انگیز و توسعه ایران در همه زمینه ها  به ویژه در زمینه علمی را تایید می کند. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت اظهار داشت: تقویت روابط سازنده با کشورهای همسایه در زمینه های سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی از اولویت های سیاست خارجی ایران است.

وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت های داخلی و خارجی بین کشورها در سال ۲۰۲۰ جهان در پی شیوع بیماری کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است، گفت:  اما در عین حال این پدیده بر سطح روابط بین ایران و کویت تأثیری نگذاشته است.

ایرانی ادامه داد که در زمینه سیاست خارجی، تماس های ویدئویی و تبادل پیام های مکتوب و برگزاری جلسات بین شخصیت های ارشد به ویژه بین وزرای خارجه ایران و کویت در سال گذشته ادامه یافت.

بر اساس گزارش خبرگزاری کویت در این مراسم که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، « محمد جواد ظریف » وزیر امور خارجه کشورمان سخنرانی کرد. 

وزیر امور خارجه ایران گفت: هدف ما در هر زمینه ای که تلاش می کنیم، ایجاد منطقه ای صلح آمیز، با ثبات و مرفه است. 

ظریف آمادگی ایران  برای همکاری با همسایگان جهت تحقق اهداف مشترک را اعلام کرد. 

در پایان این مراسم  گروهی از عکس ها و مناظر مربوط به آثار گردشگری و میراث فرهنگی و مهمترین دستاوردهای علمی و فنی ایران به نمایش درآمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان