کارشناس اسپانیایی: ایران امروز، ایران ۴۲ سال پیش نیست

تهران - ایرنا - همزمان با چهل و دومین سالروز فجر انقلاب اسلامی، سردبیر نشریه «لا کُمونا» اسپانیا گفت: در این سالگرد انقلاب اسلامی باید در نظر داشت که آمریکا و انگلیس بیشتر تمایل دارند که ایران مانند قبل از انقلاب ۴۲ سال پیش، قدرتی قابل کنترل و همسو با منافع آن‌ها باشد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «کارمِن پارِخو رِندون» (Carmen Parejo Rendón) سردبیر نشریه «لا کُمونا» اسپانیا (La Comuna) گفت: در این سالگرد انقلاب اسلامی باید در نظر داشت که کشورهای آمریکا و انگلیس بیشتر تمایل دارند که ایران مانند ۴۲ سال پیش، قدرتی قابل کنترل و همسو با منافع آن‌ها باشد.

این کارشناس اسپانیایی در گفت‌وگو با شبکه هیسپان تی وی گفت: با این حال، در حال حاضر این قدرت‌ها [آمریکا و انگلیس] باید با ایرانی مذاکره کنند که پس از انقلاب خود را از این کنترل رها کرده و در سال‌های اخیر به عنوان یک قدرت منطقه ای و بین المللی رشد کرده است.

به گفته رِندون، اگر چه قدرت‌های جهان می‌خواستند که به ایران نگاهی از موضع بالا به پایین داشته باشند اما در حال حاضر آن‌ها باید رو در رو به ایران نگاه کنند زیرا این کشور به عنوان یک کشور آزاد و مستقل تقویت شده است.  

وی همچنین پیرامون مسئله توافق هسته ای ایران گفت: کسی که تعهدات را نقض کرد و به صورت یکجانبه از برجام خارج شد آمریکا و دولت ترامپ بود.  اگر آمریکا به تعهدات این توافق عمل کند، بی تردید ایران هم عمل خواهد کرد.

«آدریان زلایا» مدیر موسسه تحقیقاتی و اندیشکده ایکای سنتر (Ekai center) نیز پیشتر در گفت‌وگو با این شبکه اسپانیایی زبان گفت:  ایران با انسجام قدرتمند داخلی، بر دشمنانی که از سال‌های دور تاکنون به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، پیروز شده و پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پس از ۴۲ سال با همه فراز و فرودها و دشمنی ها، به خودکفایی در بسیاری از ارکان اقتصادی دست یافته و دستاوردهای برجسته ای را در ابعاد گوناگون ازجمله علم و فناوری، صنایع دفاعی و حوزه سلامت به ثبت رسانده است.

انقلاب اسلامی ایران معادلات جهانی را تغییر داد و امام خمینی (ره) با هدف رفع ظلم و ستم و برقراری عدالت و حاکمیت اسلامی قیام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار جهان