انجمن‌های فرهنگی هنری لرستان نیازمند بانک اطلاعاتی هستند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: انجمن های فرهنگی و هنری این استان نیازمند تشکیل و ایجاد بانک اطلاعاتی اعضای خود هستند تا پس از آن اقدامات حمایتی و تشویقی لازم برای آنها انجام شود.

به گزارش ایرنا، احمدحسین فتایی روز چهارشنبه در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه آثار اساتید خوشنویسی کشور در کوهدشت، افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی اعضا، یکی از مهمترین کارهایی است که باید توسط انجمن های فرهنگی هنری انجام شود تا زمینه اقدامات حمایتی گسترده از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بیش از پیش فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به ایجاد شورای طرح و برنامه در ساختار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، لازمه مطرح شدن و پذیرش برنامه های پیشنهادی انجمن های فرهنگی و هنری در این شورا، ارائه برنامه ها در قالب طرح علمی و با توضیح جزییات دقیق است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار داشت: توانمندی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه شهرستان کوهدشت بر کسی پوشیده نیست و تلاش خود را در راستای حمایت از آنان برای پرداخت تسهیلات، اعطای بیمه و برقراری مستمری بکار خواهیم بست.

فتایی افزود: هنرمندان، اصحاب فرهنگ و  رسانه و جامعه قرآنی، موتور محرک فعالیت های ما هستند و هرگونه اقدامی که در این حوزه صورت می پذیرد باید زمینه ساز ایجاد روحیه امید و نشاط باشد.

وی ضمن تبریک فرارسیدن ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و همانگونه که امام راحل فرموده اند " فرهنگ اساس و پایه استقلال یک مملکت است ".

وی ادامه داد: ظرفیت و تاثیرگذاری ویژه هنر در انتقال پیام، یک امر بدیهی و غیر قابل انکار است و هنرمندان خوشنویس، بهترین و کامل ترینِ پیام ها شامل آیات، روایات، احادیث و شعر را به شکلی زیبا و فاخر در قالب آثار خود انتقال داده و ماندگار می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان همچنین با تاکید بر پیشینه غنی فرهنگ و هنر در کوهدشت تصریح کرد: جوانان مستعد کوهدشت در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای به خوبی درخشیده اند و هنرمندان خوشنویس کوهدشتی، افتخاری برای استان در سطح کشور هستند.

فتایی با اشاره به اینکه کوهدشت توانمندی و ظرفیت میزبانی یک رویداد بزرگ ملی را در حوزه خوشنویسی دارد، گفت: تلاش می کنیم با رایزنی و پیگیری مستمر از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز برگزاری و ایجاد دبیرخانه یک جشنواره ملی به میزبانی این شهرستان دریافت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطر نشان کرد: در حالی که سبد خرید محصولات فرهنگی و هنری در بسیاری از کشورهای جهان نزدیک به ۲۰ درصد است، متاسفانه این معیار در ایران کمتر از پنج درصد بوده و نیاز است مردم با وجود تمام مشکلات اقتصادی به خرید کتاب، تماشای فیلم و تئاتر و حضور در کنسرت های موسیقی اهمیت بیشتری دهند و دستگاه های دولتی و نهاد های اجرایی نیز با خرید محصولات فرهنگی و هنری از هنرمندان و اصحاب فرهنگ حمایت کنند.

نمایشگاه آثار اساتید خوشنویسی کشور که به همت انجمن خوشنویسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت برپا شده است به مدت ۱۴ روز در ۲ نوبت صبح و عصر پذیرای دوستداران هنر فاخر خوشنویسی است. 

در این نمایشگاه آثار اساتید برجسته ای چون غلامحسین امیرخانی و کرمعلی شیرازی در کنار آثار هنرمندان خوشنویس کوهدشت به نمایش در آمده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها