واعظی: جمهوریت و اسلامیت ضامن رشد و بالندگی جمهوری اسلامی هستند

تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس‌ جمهوری گفت: استقلال و آزادی دو ثمره ارزشمند شجره طیبه ‌نظام جمهوری اسلامی و دو بال جمهوریت و اسلامیت ضامن رشد و بالندگی آن هستند.

به گزارش ایرنا، محمود واعظی روز چهارشنبه در اینستاگرام خود نوشت: چهل و دو سال پیش در چنین روزی رویدادی در ایران به ثمر رسید که سرآغاز عصر جدیدی در تاریخ تحولات اجتماعی سیاسی کشور شد. انقلاب اسلامی، فقط نتیجه مبارزات منتهی به سال ۵۷ نبود؛ این انقلاب فریاد تظلم‌خواهی ایرانیان از پس قرن‌ها زندگی زیر سایه استبداد و استعمار بود. بغض فروخورده‌ کهنه‌ای بود که به برکت آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی مستمر ملت ایران، بالاخره در سال ۵۷ ترکید و زیست جدیدی را برای ایرانیان به ارمغان آورد.  

رییس دفتر رییس‌جمهوری افزود: آنچه این حرکت مستمر و طولانی را بالاخره به ثمر رساند، ‌ اکسیر رهبری داهیانه امام راحل(ره) بود که ارزش‌های اسلامی نهفته در نهاد جامعه را با حرکت آزادیخواهانه مردم ممزوج کرد. این اکسیر پس پیروزی انقلاب نیز منجر به تشکیل جمهوری اسلامی شد، که اجتهادی ارزشمند در تاریخ سیاست و حکمرانی در جهان به شمار می‌رود.

واعظی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی به برکت ایستادگی مردم، خون شهدا و مجاهدت‌های بسیار، امروز به درخت تنومندی تبدیل شده که تندباد حوادث و توطئه‌ها یارای صدمه‌ به آن را ندارد.  

وی خاطرنشان کرد: استقلال و آزادی دو ثمره ارزشمند این شجره طیبه‌ و دو بال جمهوریت و اسلامیت ضامن رشد و بالندگی آن هستند. چهل و دو سالگی انقلاب، فرصت مناسبی برای بازخوانی شعارها و ایده‌ها و آرمان‌هایی است که موتور محرکه این انقلاب بودند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری اظهار کرد: ملت ایران به اعتقاد من، با وجود همه کاستی‌ها و دشواری‌ها همچنان با عهدی که آن روز با امام (ره) بستند، استوارند؛ بر ما مسئولان است که با پایش مداوم راهی که طی شده و کارنامه‌ و عملکردمان، نظام حکمرانی کشور را روز به روز ارتقا بخشیم و به سوی نقطه مطلوب حرکت کنیم.

واعظی افزود: در این حرکت مستمر، بدون شک آنچه قطب‌نما و نشان‌دهنده راه است، سلیقه و اراده و خواست مردم است. سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر همه ایرانیان مبارک.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار سیاست