نماینده ولی فقیه در خوزستان: مسئولان برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند

اهواز – ایرنا – نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: مسئولان برای رفع مشکلات مردمی که تمام توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده و هستی خود را در راه حفظ دستاوردهای نظام اسلامی قرار دادند، تلاش کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد روز چهارشنبه در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در مصلی اهواز اظهار داشت: یکی از مباحث بسیار مهم در ۴۲ سال گذشته انقلاب اسلامی خطاهای محاسباتی نظام سلطه است و در سال‌های اخیر رهبر انقلاب اسلامی، مردم را نسبت به این موضوع آگاه کردند.

وی افزود: یکی از خطاهای محاسباتی دشمن نسبت به انقلاب، در خصوص ۱۵ خرداد ۴۲ و کشتار بی رحمانه مردم بیگناه و تبعید امام (ره) بود که تصور می کردند از این راه می توانند انقلاب را سرکوب کنند.

وی افزود: اخیرا دشمنان در فضای مجازی تلاش می کنند که چهره خشن و منفور رژیم پهلوی را به شکل خوبی نشان دهند.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از خطاهای محاسباتی آنها کشتار مردم بی گناه در ۱۷ شهریور ۵۷ بود که فکر می کردند شاید بتوانند این انقلاب را  به این شیوه سرنگون کنند.

امام جمعه اهواز افزود: خطای دیگر محاسباتی دشمن، دل بستن به لیبرال‌ها بود که برای تجزیه ایران اسلامی تلاش می‌کردند اما این موضوع یک خیال غلط بود. پیش بینی غلط برای سرنگونی نظام پس از قطعنامه ۵۹۸ از خطاهای محاسباتی دشمنان بود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه انقلاب و مردم وابسته به یکدیگر هستند و هیچ گاه این انقلاب وابسته به شخص نبوده است گفت: در فتنه  سالهای ۸۸، ۹۶ و ۹۸ برای جداسازی مردم از حاکمیت تلاش می‌کردند.

وی گفت: آنها با انواع عملیات  روانی و نرم قصد داشتند که وانمود کنند مردم پشتیبان نظام نیستند و موضوع داعش را برای مقابله با جبهه مقاومت و شکست جمهوری اسلامی به راه انداختند که تصورشان غلط بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از خطاهای محاسباتی دشمنان، فشار تحریم ها در ۴۲ سال گذشته است تا از این طریق مردم را در نقطه مقابل حاکمیت قرار دهند اما مردم با وجود مشکلاتی که دارند همواره نشان دادند که پشتیبان این نظام هستند.

وی افزود: یکی از دلایلی که دشمن را دچار خطای محاسباتی می‌کند، عاجز بودن آنها از درک مفاهیم عمیق دینی در ایران اسلامی است.

موسوی فرد افزود: نگاهی به شکست‌های اخیر دشمن در چند سال اخیر، این خطاهایی محاسباتی را به وضوح نشان می دهد ، لذا آنان باید از عظمت خداوند و ایستادگی ملت ایران، درس بگیرند.

وی گفت: آنچه ایران اسلامی را در مقابل تهاجم دشمنان حفظ کرده، عنایت خداوند و وجود امام عصر(عج) و رهبری امام و مقام معظم رهبری است. 

وی عنوان کرد: قدرت نظامی، پیشرفت  موشکی، دستیابی به انرژی هسته‌ای و ... مواردی از دستاوردهای این انقلاب در ۴۲ سال اخیر است و آن چیزی که انقلاب اسلامی را در مقابل دشمنان آبدیده کرده است حضور به موقع مردم ایران در صحنه های مختلف این انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در روزهای دفاع مقدس مطالبه امام راحل حضور در خط مقدم جبهه ها بود و مردم به خوبی از این امر تبعیت کردند و امروز با وجود شرایط سخت تحریم‌ها، مردم ایران اسلامی مقاومت کرده و پای آرمان های این انقلاب ایستاده اند.

وی فت: آمریکایی ها بیش از هفت تریلیون دلار برای منافع خود در منطقه هزینه کردند ولی شبانه و چراغ خاموش فرار کرده و شکست را پذیرفتند.

وی افزود: به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی یکی دیگر از خطاهای محاسباتی دشمن بود چرا که اگر دشمنان سردار دلها را در فرودگاه بغداد ناجوانمردانه ترور کردند باید بدانند که توان دفاعی ایران آنها را به گل نشانده است.

موسوی فرد بیان کرد: معتقدم هر کاری که در نظام اسلامی صورت می‌گیرد، باید رسانه ای شود، در تمام دولت‌ها تلاش هایی صورت گرفته هرچند ضعف هایی داشته‌اند اما هر جا که مسئولان تابع رهبری بودند در کشور رشد ایجاد شد.

وی گفت: به فرموده رهبر انقلاب مذاکره با آمریکا اشتباه و ممنوع است و از این موضوع چیزی حاصل نمی شود.

وی اظهار داشت: اگر مسئولان از امر رهبری تمکین می‌کردند اکنون اینقدر مشکل نداشتیم.

وی گفت: برجام برای ما تنها یک خاصیت داشت و موجب شد حرف رهبری یعنی از مذاکره با آمریکا چیزی نصیبمان نشود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: اگر قبل  و بعد از انقلاب را در خوزستان مقایسه کنیم متوجه دستاوردهای نظام می‌شویم. در گذشته تنها یک کارخانه فولادسازی در خوزستان وجود داشت اما امروز ۱۶ کارخانه فولاد داریم همچنین ۲۴ شرکت پتروشیمی در استان موجود است که این موضوع نشان از قدرت و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی دارد.

وی عنوان کرد: مردم ایران و به ویژه خوزستان در طی سال های اخیر تعهد خود را به انقلاب ثابت کردند و اکنون نوبت مسئولان است.

وی اضافه کرد: مسئولان باید بدانند که کارکنان آبفای روستایی و شهرداری اهواز چندین ماه حقوق ماهیانه نگرفته اند همچنین جوانان این استان هنوز بیکار هستند لذا باید برای خدمت بیشتر به این مردم تلاش کرد.

رژه خودرویی و موتوری به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از پل طبیعت در بلوار ساحل غربی تا مصلی اهواز برگزار شد.

امسال راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن به علت مخاطرات ناشی از ویروس کرونا در سراسر کشور به صورت خودرویی و موتوری برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها