رییس کمیسیون سیاست خارجی کره جنوبی سالروز پیروزی انقلاب را تبریک گفت

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون وحدت و سیاست خارجی پارلمان کره جنوبی در پیامی به رییس کمیسیون امنیت ملی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بر گسترش روابط دو کشور از طریق کانال‌های دیپلماتیک تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در سئول، سونگ یونگ گیل در پیامی به حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، با تبریک فرا رسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اعلام کرد که همه تلاش و توان خود را در راستای تسریع در بهبود و تقویت مناسبات دوجانبه فی‌مابین کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران و نیز ایجاد بستر و فضای جلب اعتماد بیشتر به‌کار خواهد گرفت.

رییس کمیسیون وحدت و سیاست خارجی پارلمان کره جنوبی بر گسترش روابط دو کشور از طریق کانال‌های دیپلماتیک تاکید کرد.

یونگ‌ گیل همچنین در پیام دیگری به سعید بادامچی شبستری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ بهمن و روز ملی جمهوری اسلامی ایران به برقراری روابط رسمی ایران و کره جنوبی در سال ۱۹۶۲ میلادی و گسترش روز افزون مناسبات دو کشور اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اگرچه تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران، روابط کره جنوبی با ایران را دچار پیچ و خم کرده است اما اکنون و با گذشت زمان، روحیه همکاری دو کشور بیشتر تقویت شده و امیدواریم بتوانیم از این دوران عبور کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار سیاست