کارشناس عراقی : ایستادگی ایران در برابر چالش‌ها یک الگوی مثال زدنی است

تهران – ایرنا – " احمد الشریفی" کارشناس و تحلیلگر مسائل راهبردی عراق از ایستادگی ایران در برابر چالش‌های منطقه ای و بین‌المللی پیرامونش به عنوان " یک الگوی مثال زدنی " نام برد.

الشریفی امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بغداد ضمن اعلام این مطلب افزود: توان ایستادگی و ارزیابی ایران باعث می شود تا این کشور بتواند بسیاری از مشکلات از جمله محاصره اخیر اقتصادی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

این تحلیل گر سیاسی عراق به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران " ایستادگی را به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های لازم جهت دستیابی به پیروزی " برشمرده و تاکید کرد: پایداری و مقاومت بی هیچ شک و تردیدی یکی از پایه های شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود.

الشریفی افزود: انقلاب اسلامی و نقش آن در واقع یک نمونه و الگوی قابل اجرا و تحقق ارائه داد.

در ارتباط با دستاوردها و طرح های ارائه شده از سوی انقلاب اسلامی ایران الشریفی تاکید کرد : این دستاوردها و طرح ها تحقق یافته توسط انقلاب در شکل گیری امنیت منطقه ای نقش روشن و آشکاری داشته است.

وی ادامه داد: امنیت منطقه ای اگر تحقق یابد زمینه را برای تکامل منطقه ای فراهم خواهد کرد و تکامل منطقه ای به تکامل اقتصادی تحقق می بخشد و تکامل اقتصادی منجر به شکوفا شدن منطقه خواهد شد و خاورمیانه و خلیج فارس را به بخش مهم و کارآمد در معادلات بین المللی تبدیل خواهد کرد.

الشریفی در پایان مصاحبه اختصاصی خود با خبرنگار ایرنا در بغداد تاکید کرد : ایستادگی به عنوان یک واقعیت موجود و پابرجا باقی خواهد ماند که در واقع به ویژگی های انقلاب اسلامی از زمان پیروزی تا دوران کنونی آن شکل بخشیده است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =