معاون هنری از ضبط اجراهای جشنواره موسیقی فجر بازدید کرد

تهران- ایرنا- معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در تالار رودکی ضمن بازدید از ضبط اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر گفت: باید تمهیدی اندیشده شود که شکل اجرای زنده آثار هنری و مواجهه هنرمند و مخاطب پس از رفع کرونا به فراموشی سپرده نشود.

به گزارش ایرنا از  روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی عصر روز گذشته (سه شنبه ۲۱ بهمن)، از ضبط اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بازدید کردند.  

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از ضبط اجراهای جشنواره گفت: بیماری کرونا در کنار اینکه تهدید بزرگی علیه زندگی مرسوم انسانی است، فرصت بهره‌برداری از جهان و فضای مجازی را بیشتر کرده است. جهان مجبور شد آنچه را که شاید در یک بستر زمانی طولانی‌تری به وقوع می‌پیوست، در این بازه زمان اجرا کند. کوچ ارائه آثار و تماشا و مواجهه با آثار هنری از طریق جهان مجازی یکی از این رویکردها است.  

حسینی ادامه داد: طبیعتاً الآن زمان کوتاهی است برای اینکه کارشناسان‌ و برنامه‌ریزان درباره ارائه آثار هنری در فضای مجازی داوری قابل توجهی داشته باشند ولی روندی که تاکنون پیش رفته نشان می‌دهد که فضای مجازی دسترس‌پذیری هنر را فراوان‌تر می‌کند.

 وی یادآورشد: رخدادهایی که در طول ۱۱ ماه گذشته به صورت مجازی برگزار شده، نشانه افزایش مخاطبان است ولی در عین حال این موضوع می‌تواند یک آسیب نیز باشد.

 معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: باید تمهیدی اندیشده شود که شکل اجرای زنده آثار هنری و مواجهه هنرمند و مخاطب پس از رفع کرونا به فراموشی سپرده نشود تا هر دو ‌ ظرفیت‌ یعنی اجرای زنده آثار و اجراهای هنری و به صورت مجازی در کنار هم استمرار یابد. بنابراین پس از کرونا هم اجراهای برخط می تواند در کنار اجراهایی با حضور مخاطبان ادامه یابد.  

حسینی گفت: از نظر مهارت، تکنیک اجرا و نحوه ارائه پیشرفت گروه‌ها دیده می شود. به نکات دیگری مانند ادبیات به‌عنوان محور مولد و پیشران هنر باید توجه بیشتری شود. ادبیات می‌تواند این چرخه را به گردش بهتری سوق دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha