مردم کنگاور در جشن متفاوت سالروز پیروزی انقلاب شرکت کردند

کرمانشاه- ایرنا- مردم مومن و ولایی شهرستان کنگاور در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همپای دیگر هموطنانمان در ایران اسلامی، به شیوه ای متمایز و متفاوت از سال‌های گذشته یوم الله ۲۲ بهمن را جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین گرامیداشت ۲۲ بهمن و جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور، در شهرستان کنگاور به صورت موتوری و خودرویی خانوادگی برگزار شد.
امسال برای اولین بار و به دلیل ویروس کرونا و با هدف مقابله با انتقال آن، راهپیمایی ۲۲ بهمن روز چهارشنبه در کشور و شهرستان کنگاور به صورت موتوری و خودرویی خانوادگی برگزار شد.

دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان تبیین شود 
فرماندار کنگاور در این مراسم، چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را محضر رهبر معظم انقلاب، مردم ایران اسلامی و مردم متدین این شهرستان تبریک و تهنیت گفت.
وی با اشاره به اینکه دشمن در کمین ایجاد شکاف، یاس و ناامیدی در بین مردم است و باید بسیار مراقب بود و از دستاوردهای انقلاب صیانت کنیم، گفت: بیش از ۴۲ سال است که ملت ایران در مقابل تمامی مکر و حیله های دشمنان با اهدای بیش از چهار هزار شهید ایستادگی کرده است.
فرماندار کنگاور در ادامه دهه فجر را، فرصتی برای بازخوانی دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و افزود: بیان پیشرفت های جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف نظامی، علمی، توسعه زیرساخت های کشور و تبیین آنها برای نسل جوان باید از اولویت های مسئولان باشد.

او در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: طلیعه فجر این نوید را می دهد تا در چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دومین‌گام انقلاب باوجود مشکلات و با مدد الهی انتخابات سال آینده را با مشارکت پرشور مردم برگزار و ‌کشور را صحنه نمایش دموکراسی اسلامی قرار دهیم و یک بار دیگر آن را بیمه کنیم.
فرماندار کنگاور تاکید کرد: با حفظ وحدت و تقویت وفاق و همدلی بین گروه های سیاسی باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و دیگر انتخابات سال ۱۴۰۰ را فراهم کنیم.
الماسی همچنین در ادامه با اشاره به شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی که با رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت، امروز با خون افرادی چون حاج قاسم سلیمانی در تاریخ جاودانه شده که منشا خدمات بسیار ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی بود و به عنوان الگویی برای آزادی خواهان عالم در جهت مبارزه با استکبار شناخته شده است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن رزمایش بزرگ شجاعت و اقتدار است
امام جمعه کنگاور هم در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: یک دنیا شکوه و اقتدار در روز ۲۲ بهمن در شهرستان کنگاور به نمایش گذاشته شد.
حجت الاسلام علی محمد لروند؛ اجتماع خودرویی بی نظیر در کنگاور را نشان بصیرت و ولایتمداری این مردم دانست و عنوان کرد: ما نام این همه بصیرت را رزمایش بزرگ شجاعت و اقتدار می نامیم و به همین دلیل این راهپیمایی خودرویی و موتوری را با رمز یا فاطمه زهرا سلام الله علیها آغاز کردیم.
وی افزود: امروز نمایش، اقتدار بسیج و مردم ولایتمدار کنگاور را ببینید، باوجود گرانی و تورم که علت اساسی آن نقشه های دشمن است اما این مردم با صلابت و باشکوه خاصی شرکت کردند.
امام جمعه کنگاور گفت: شعار تبرای مردم کنگاور که تو دهنی بزرگی به استکبار جهانی است، شعاریست که از غیرت و مردانگی این مردم همیشه در صحنه بر می خیزد.


تجمع اولیه برای برگزاری این آیین در کنگاور، در میدان ولایت (ورودی شهر از سمت همدان) انجام شد و موتورسوران و خودروهای خانوادگی از این میدان حرکت کرده و عبور از مسیرهایی بلوار انقلاب که شامل میدان بسیج، تقاطع سه راهی همدان، میدان آیت الله عراقی رژه رفتند و مراسم در میدان آزادگان به پایان رسید.

موتورسواران با کاغذنوشته‌های «۲۲ بهمن مبارک باد، بهمن تماشایی انقلاب مردم»  مسیر تعیین شده را با شکوه طی کردند. موتورسواران و خودروها با صدای ممتد بوق، شادی خود را در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.


شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها