سفیر ایران در رُم: جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم است

لندن – ایرنا – سفیر ایران در ایتالیا به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی نقش بی بدیل در تامین ثبات و امنیت منطقه و جهان با جانفشانی قهرمانانه در خط مقدم مبارزه با پدیده های شوم تروریسم، افراط گرایی و قاچاق موادمخدر و پرداخت بهای سنگین معنوی و مادی ایفا کرده است.

به گزارش ایرنا، حمید بیات روز چهارشنبه با انتشار پیامی که در اختیار دفتر ایرنا در لندن قرار گرفت ، گفت: چهل  و دو سال قبل به دنبال یکی از مردمی‌ترین قیام های معاصر جهان،  انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ (۱۱ فوریه ۱۹۷۹)  با جان فشانی مردم ایران و تحت رهبری بزرگ مرد تاریخ کشور، حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر تجلی شکوهمند حماسه و سرفرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد معنویت و خداخواهی آزادی و استقلال را به گوش و جان جهانیان طنین انداز کرد.

سفیر جمهوری اسلامی با بیان اینکه ایران صاحب یکی از کهن  ترین تمدنهای بشری درطول تاریخ با نظام  حکمرانی مترقی بوده است، افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی بر اساس اراده و خواست اکثریت مردم ایران بود که رژیم استبدادی شاهنشاهی را به یک نظام مردم‌سالار مبتنی بر خواست و اراده مردم تغییر داد.

بیات عنوان کرد: در طول تاریخ بعد از انقلاب تاکنون نظام جمهوری اسلامی ایران علیرغم دشواری ها و موانع و دشمنی ها با پشت سر گذاشتن هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه و غیرعادلانه از سوی آمریکا و غرب توانسته است همچنان با قوت و اقتدار به حیات خویش ادامه دهد.

وی ادامه داد: این ایام عزیز و فرخنده فرصتی است مغتنم تا بدانیم مرهون شهدای گرانقدر و عزیزی هستیم که درخت انقلاب به برکت ایثار و از خودگذشتگی آنان تنومند گردیده است. به رغم سختی‌ها و مرارت های بیشمار در طول سال‌های پس از انقلاب کشورمان به دستاوردهای بزرگی در زمینه های مختلف علمی و فناوری، صنعتی، بهداشتی ، خودکفایی محصولات کشاورزی و انرژی صلح آمیز  هسته ای دست یافته است که همه اینها مرهون تلاش عظیم نیروهای متخصص و جوان کشور بوده است. عزیزانی که همواره اقتدار و سربلندی کشور ایران عزیز را سرلوحه خویش قرار داده‌اند.

بیات یادآور شد؛ دولت و ملت ایران مفتخر است که در ۴۲ سال اخیر، ثابت کرد آنجا که پای مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و توافق شرافتمندانه در میان  باشد، همواره به پیمان ها احترام گذاشته و به همه الزامات آن کاملا متعهد است و آنجا که با فشار ظالمانه حداکثری  مواجه شود با مقاومت حداکثری و  قهرمانانه شکستی بی سابقه را بر بانیان  تروریسم اقتصادی وارد می کند و آنجاکه مورد تعدی و تجاوز  قرار گیرد، با شجاعت وقاطعیتی بی  نظیر ، هیمنه دشمن را درهم می کوبد و  به متجوزان درسی فراموش ناشدنی می دهد.

وی عنوان کرد: در همین راستا، یاد و  خاطره قهرمان  ملی و  فراملی  مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ، شهید قاسم  سلیمانی  و همه شهدایی که جان خود را در این راه فدای  تامین صلح و امنیت در منطقه و جهان کردند،گرامی می داریم.

بیات درباره روابط دو کشور ایران و ایتالیا نیز که «از پشتوانه عظیم تاریخی برخوردار است» افزود: در سالهای پس از انقلاب به لطف سابقه طولانی و درک مشترک تاریخی و فرهنگی همواره روابطی دوستانه و در مسیر توسعه بوده است تا جایی که در مقاطعی از جمله بعد از امضای توافقنامه برجام حجم مبادلات بازرگانی به سطحی رسید که ایتالیا به نخستین شریک تجاری ایران در اروپا تبدیل گردید.انتظار می رود در پرتو تحولات جدید بار دیگر شاهد روند جهشی در توسعه روابط دو کشور باشیم تا بار دیگر مردم دو کشور از منافع این روابط در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و صنعتی بهره‌مند گردند.

وی در پایان گفت:‌ سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن دهه فجر به هموطنان عزیز در ایتالیا  و بزرگداشت این ایام و نام و راه شهدا و امام شهدا،  بار دیگر بر اهتمام و توجه خود به ایرانیان مقیم و تلاش در ارائه خدمات و حل مشکلات همه این عزیزان تاکید می نماید. امیدواریم  بتوانیم در  آینده نیز هم چنان به هموطنان بویژه دانشجویان عزیز این مسیر خدمت‌رسانی را با قوت ادامه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار جهان