۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84225175
۰ نفر

برچسب‌ها

بازتاب آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران در رسانه‌های چین

تهران- ایرنا- رسانه های چین از جمله شینهوا، «سی سی تی وی»، رادیو بین المللی چین و روزنامه گلوبال تایمز در گزارش های جداگانه ای به بازتاب آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران پرداختند.

به گزارش ایرنا ، شینهوا روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: در حالی ایران با استفاده از واکسن اسپوتنیک روسیه، واکسیناسیون عمومی را آغاز کرده است آمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل به ۷۰۰ هزار نفر رسیده است.

گزارش آورده است: اولین شخصی که این واکسن را در ایران دریافت کرد «پارسا نمکی» پسر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران  بود.

شینهوا نوشته است: طبق برنامه وزارت بهداشت ایران، اولین گروهی که واکسینه می شوند کارکنان پزشکی و درمانی هستند که در بخش های مراقبت ویژه درمان بیماران کرونا کار می کنند در مرحله دوم هم افراد بالای ۶۵ سال مبتلا به بیماری های زمینه ای واکسینه می شوند.

بر اساس این گزارش، ایران روز سه شنبه هفت هزار و ۶۴۰  مورد جدید ابتلا به عفونت های کرونا را اعلام کرد که باعث افزایش آمار کلی به یک میلیون و ۴۸۱ هزار نفر شد.

رادیو بین المللی چین هم در گزارشی با بیان اینکه مراسم آغاز واکسیناسیون در بیمارستانی در تهران برگزار شده است به نقل از وزیر بهداشت ایران نوشت: کادرهای پزشکی بیش از ۶۰۰ بیمارستان در همین روز واکسینه می شوند و سپس قلمروی واکسیناسیون به تدریج گسترش می یابد.  سالمندان و گروهایی که بیماری های زمینه ای دارند، در اولویت بعدی قرار می گیرند.

گزارش می افزاید: روز چهارم فوریه /۱۶ بهمن/ اولین محموله واکسن ویروس کرونا روسیه وارد ایران شد این اولین گروه از واکسن های خارجی خریداری شده توسط ایران است.

گلوبال تایمز از رسانه های مکتوب و "سی جی تی ان" تلویزیون جهانی چین هم هر کدام در گزارش هایی به بازتاب آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار جهان