باید اقتصادی مقاوم در برابر تنگناهای خارجی پی ریزی شود

رشت - ایرنا - امام جمعه انزلی گفت : تجربه ای که از فراگیری ویروس منحوس کرونا و تنگناهای اقتصادی در برابر تحریم های دشمنان حاصل شد ضرورت پی ریزی یک اقتصاد قوی و مقاوم در برابر تگناهای خارجی را بیش از پیش بر همگان مشخص کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در ساحل دریای خزر در خیابان پاسداران انزلی برگزار شد، تصریح کرد : حضور باشکوه، وحدت آفرین و دشمن شکن شما مردم باانگیزه، انقلابی و قهرمان که از نسلهای مختلف انقلاب اسلامی در کنار یکدیگر جمع شده اید نشان از انسجام و پایداری عمیق به انقلاب دارد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که انقلاب اسلامی را پدیده ای زنده و با اراده عنوان کرده اند،  گفت: این انقلاب مردمی و مومنانه است و توانسته علی رغم همه توطئه ها و شرارت هایی که در طول این ۴۲ سال توسط دشمنان انقلاب اسلامی وارد شده پابرجا بماند و ذره ای خلل به اراده ملت در پاسداری از انقلاب اسلامی وارد نشود.

وی اضافه کرد:اگر چه امسال به واسطه شرایط کرونا محدودیت هایی برای اجرای مراسم و راهپیمایی های عظیم ۲۲ بهمن در سراسر کشور ایجاد شد اما تجربه بسیار گرانقدری بدست آمد که موجب شد به آسیب های موجود در جامعه که مورد غفلت قرار گرفته اند، توجه بیشتری شود.

حجت الاسلام شمس الدین این مجموعه عوامل را موجب کندی حرکت گام دوم انقلاب عنوان کرد و افزود : در گام دوم انقلاب باید آسیب ها و کمبودهایی که در ادامه این مسیر و در تداوم راه انقلاب وجود دارد را جبران کنیم.

وی یکی از تجربه های گرانقدری که در این ایام حاصل شد اصل بی اعتمادی به دشمنان دانست و گفت : این امر بیش از گذشته به اثبات رسید و کسانی که فکر می کردند دشمنان ما از انسانیت برخوردار هستند و قوانین بین المللی و حقوق بشر را رعایت می کنند متوجه شدند آنها حتی در شرایط سخت کرونا از ورود تجهیزات اولیه بهداشتی و درمانی به ایران اسلامی ممانعت کردند.

وی تاکید کرد: از جمله اصولی که انقلاب بر آن استقرار یافت و پافشاری می کرد کارآمدی، روحیه جهادی و ایثارگرانه مردم بود که در جریان شیوع کرونا شاهد جلوه های بی نظیری از آن بویژه از سوی کادر بهداشت و درمان در حفظ سلامت جامعه و حضور جهادگرانه اقشار مختلف مردم اعم از روحانی، دانشجو، بازاری، زن و مرد، پیر و جوان در کنار مدافعان سلامت برای مبارزه با این ویروس منحوس بود.

وی تجربه حاصل از این شرایط را در تقویت و اثبات چندین باره اصل مهم  دانست و گفت: این پایبندی به اصل اصیل انقلاب را می توانیم در اختراع و اکتشاف، ابتکار و تامین نیازهای ضروری کشور در بخشهای مختلف خصوصا در بخش سلامت از تولید ماسک و مواد ضدعفونی تا ساخت دستگاه، تجهیزت و واکسن کرونا به وضوح دید که با استفاده از توان نیروهای داخلی بدست آمد و نه تنها نیاز کشور را تامین کرد بلکه بسیاری از این اقلام به سایر کشورها صادر شد.

امام جمعه انزلی خاطر نشان کرد : باید از این تجربیات استفاده کنیم تا آنچه از بیانیه گام دوم انقلاب پیش روی ماست با قدرت و قوت بیشتر و عزمی راسخ تر برای رفع کاستی ها و آسیب هایی که تا به امروز داشته ایم و در راستای بیمه کردن انقلاب و مقاوم نمودن بخشهای مختلف اداره جامعه کشور و نظام اسلامی بهره گیریم.

وی تصریح کرد : برای آنکه انقلاب آسیب ناپذیر شود باید بیانیه گام دوم انقلاب و رهنمود های مقام معظم رهبری مورد توجه و عمل مردم و مسئولان جامعه قرار گیرد و امید است روند پیشرفت و خودکفایی در کشور سرعت چشمگیر تری یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها