مازندرانی‌ها سواره به طلوع خورشید انقلاب اسلامی سلام دادند

ساری - ایرنا - جشن چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مازندران امسال همانند بسیاری از مناطق کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا و شرایط اضطراری این استان به صورت خودرویی برگزار شد و شهروندان مازندرانی این فرصت را یافتند با دور زدن کرونا به سالگرد طلوع خورشید انقلاب اسلامی سلام سواره بدهند.

به گزارش ایرنا ، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در ۵۱ نقطه از استان مازندران به صورت خودرویی و موتوری برگزار و بر اساس روایت خبرنگاران ما با استقبال شهروندان مازندرانی بویژه جوانان و نوجوانان خودروسوار مواجه شد در حالی که پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند.

راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ساری مرکز مازندران با حضور چند کیلومتری خودروسواران و موتورسیکلت رانان از میدان امام خمینی (ره) شروع شد و تا میدان شهدای ادامه یافت.

راهپیمایی در ساری در میدان امام (ره) این شهر با تلاوتی از آیات کلام الله مجید ، خواندن دستجمعی سرود جمهوری اسلامی شرکت کنندگان و اعلام شروع حرکت وسایل نقلیه موتوری به سمت میدان ساعت و میدان شهدا شروع شد.

موتورسواران در این راهپیمایی پرچم جمهوری اسلامی ایران و پرچم های مزین به عبارت لااله الاالله ، یاحسین (ع) و یا ابوالفضل (ع) و پلاکاردهای مزین به شعارهای انقلابی با خود حمل می کردند و خودروها هم به پرچم های مختلف از جمله پرچم ایران مزین شده بودند.

برخی از خودروسواران هم بادکنک های رنگی ، پرچم های کوچک ایران ، پلاکاردهای دست نوشته با مضامین شعارهای انقلابی از جمله مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسراییل و تصاویری از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، رهبر معظم انقلاب اسلامی و سردار شهید سلیمانی را با خود حمل می کردند.

چراغ تمامی خودروها و موتورسیکلت ها در طول مسیر راهپیمایی به نشانه شادی پیروزی انقلاب اسلامی روشن بود که با بوق زدن گاه و بیگاه بر غلظت شادی افزوده می شد.

جمعی از مسئولان مازندرانی از جمله احمد حسین زادگان استاندار ، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه ، عباسعلی رضایی فرماندار ساری و تعدادی دیگری از مدیران دستگاه های اجرایی استان و شهرستان ساری هم در این راهپیمایی به صورت سواره حضور داشتند.

سخنرانی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ساری حجت‌الاسلام والمسلمین "عباس محمدحسنی" نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که به خاطر شرایط کرونایی با حضور تعداد کمی از جمعیت و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام و به صورت مستقیم از صدا و سمیای مازندرن پخش شد.

گزارش خبرنگاران ایرنا حاکیست که راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در قائمشهر از میدان کفشگر کلا به صورت سواره شروع شد و با گذشتن از بلوار شهید سلیمانی به سمت میدان امام(ره) این شهر و میدان جانبازان و خیابان ساری ادامه یافت و در میدان طالقانی به پایان رسید.

مردم آمل هم راهپیمایی را از میدان قائم شروع کردند و به سمت میدان امام حسین (ع) ، خیابان طالب آملی ، بلوار جانبازان و بلوار امیر ، بلوار امام رضا(ع) و بلوار طالقانی ادامه دادند و در سپاه ناحیه آمل به پایان رساندند.

بابل به عنوان بزرگ ترین شهر مازندران هم امروز شاهد برگزاری راهپیمایی سواره به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود که از میدان ولایت این شهر شروع شد و در مصلای جمعه خاتمه یافت.

راهپیمایی در نوشهر هم از مقابل سپاه تا گلزار شهدا و بالعکس تا مسجد جامع برگزار شد ، در چالوس راهپیمایی از پالوجده شروع شد و در بلوار شهدای مدافع حرم( خیابان چهل متری)، دانشگاه آزاد، مصلا،(میدان مخابرات) مسجد جامع ادامه یافت و در خیابان قدمگاه(۲۴ متری) جنب ستاد نیروی انتظامی به پایان رسید.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شرق مازندران هم با شکوه برگزار شد. گزارش خبرنگاران ایرنا حاکیست که راهپیمایی در شهر گلوگاه  در شرقی ترین نقطه مازندران از مسجد علوی (سپاه سابق) شروع شد و با طی مسیر داخل شهر در گلزار بهشت رضا(ع) خاتمه یافت. در بهشهر هم راهپیمایی سواره از میدان قدس شروع شد و به سمت ایستگاه ساری ادامه یافت و در پارک ملت به پایان رسید. شهروندان نکایی هم راهپیمایی را از میدان امام حسین (ع) شروع کردند و به سمت  میدان جانبازان ادامه دادند و در این میدان هم با ذکر صلوات و سر دادن شعارهای انقلابی به پایان رساندند. در شهر سورک مرکز شهرستان میاندرود هم راهپیمایی سواره از پل نکا چوب شروع شد و تا گلزار شهدای این شهر ادامه یافت .

راهپیمایان جویباری هم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شروع راهپیمایی سواره از لاریم شروع کردند و تا کوهی خیل ادامه دادند و از آنجا وارد شهر جویبار شدند و به سمت گلزار شهدای خوشنام ادامه مسیر دادند و بعد میدان کشتی گذشتند و سپس در کنار یادمان سرلشکر خلبان شهید ذبیحی راهپیمایی را به پایان رساندند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در بابلسر هم از میدان معلم  شروع شد و به سمت خیابان پاسداران و میدان بسیج ادامه یافت و در میدان بلال به پایان رسید. در فریدونکنار هم راهپیمایی از مقابل کمربندی غربی به سمت داخل شهر شروع شد و با رسیدن به مصلای قدس پایان یافت. در محمود آباد هم راهپیمایی حرکت را از مزار شهدای گمنام غواص شروع کردند و به میدان شهید کاظمی ، خیابان حضرت امام (ره) و خیابان معلم ادامه مسیر دادند و در میدان شهید سلیمانی و مرکز شهر به پایان رساندند. در شهر نور نیز راهپیمایی از میدان امام خمینی (ره ) شروع شد و تا شهر رویان ادامه یافت و از آنجا دوباره به داخل شهر نور بازگشتند.

همچنین شهروندان عباس آباد در غرب مازندران هم راهپیمایی را از جلوی مسجدجامع  و مصلای جمعه این شهر شروع کردند و با گذر از سطح شهر سلمان شهر و کلار آباد تا مقصد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کلار آباد و بالعکس ادامه دادند و سپس در جلوی مسجد جامع به پایان رساندند. در رامسر هم راهپیمایی از میدان امام (ره) شروع شد و به سمت میدان بسیج ادامه یافت و در این میدان پایان یافت. در تنکابن مردم راهپیمایی را از مقابل سپاه این شهر شروع کردند و به به سمت شیرود رفتند و دوباره همین مسیر را برگشتند و به سمت خرم آباد و در پایان شهر نشتارود رفتند و تمام کردند.

همشهریان شهید کشوری در شهرستان سیمرغ هم راهپیمایی را از میدان شهید کشوری در شهر کیاکلا شروع کردند و به سمت خیابان حضرت امام (ره) ، میدان شهید سلیمانی ، خیابان شهید محمد کشوری ادامه دادند و در جوار گلزار شهدای گمنام به پایان رساندند.

در شهر کلاردشت در غرب مازندران هم راهپیمایی از دانشگاه گلدشت شروع شد و تا ابتدای بلوارشهید سلیمانی ادامه یافت. در سوادکوه شمالی راهپیمایی از مسجد ولی عصر(عج) به سمت مزار شهدای گمنام برگزار شد. در شهر زیرآب از مقابل سپاه به سمت  امامزاده عبدالحق (ع)  به سمت میدان شهید فهمیده و در شهر پل سفید از میدان شهید فهمیده زیراب، خیابان تهران ، میدان شهید سلیمانی و خیابان امام(ره) تا مقابل فرمانداری برگزار شد.

علاوه بر این ، امروز راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن در بخش نشتا ، مرزن آباد ، شهر پول ، شهر صلاح الدین کلا ، شهر کیاسر ، شهر فریم ، لفور سوادکوه  ، زاغمرز بخش لاریجان ، شهرچمستان ، شهر بلده ، ایزد شهر ، هادی شهر ، شهر امیرکلا ، بخش بابل‌کنار ، بخش لاله آباد ، بخش گتاب ، بخش بند پی غربی ، بخش بند پی شرقی ، شهر بهنمیر ، بخش رودپی شمالی ، شهر سرخرود ، شهر هچیرود ، روستای بیشه بنه ، دابودشت ، امامزاده عبدالله ، آلاشت ، رستمکلا و بخش مرکزی و کلباد گلوگاه برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha