۲۲ بهمن جشن پیروزی انقلاب مردم ایران در مقابل استکبار جهانی است

کرج - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: ۲۲ بهمن ماه سالروز جشن پیروزی انقلاب و ایستادگی ملت قهرمان ایران در مقابل استکبار جهانی است.

سعید اوحدی روز چهارشنبه در آیین یوم الله ۲۲ بهمن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در بلوار جمهوری اسلامی کلانشهر کرج برگزار شد، افزود: اگر از ۲۲ بهمن سخن گفته می شود به این معنا است مردم انقلابی ایران  با تمام محدودیت و مشکلات بان عشق، علاقه و شور در جشن انقلاب شرکت می کنند.

وی ادامه داد: این حضور پرشور به این دلیل است که ملت ایران در طول پیروزی انقلاب اسلامی ، صحنه های ایستادگی مانند هشت سال جنگ تحمیلی را تجربه کرده است.

معاون رییس جمهوری بیان داشت:  مرور مستمر تاریخ انقلاب مردم ایران همچون چراغ فروزانی برای تقویت بصیرت مردم در کمال و رشد اهداف انسان ها است و امروز در مراسم ۲۲ بهمن هستیم و می‌خواهیم با نگاه به تاریخ گذشتگان و فراز و نشیب ها ببینیم راز مانایی و استقامت مردم ایران چه بوده است.

رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار داشت: با مرور این تاریخ می بینیم که چه تحولی در فطرت و جوهره انسان ها ایجاد شد و شهیدان محمدی ها ، فهمیده ها، همت ها و زین الدین ها چه حماسه هایی خلق کردند.

اوحدی ادامه داد: جانبازان  همان جوانان دلیر مردی هستند که حماسه های آنان چراغ فروزان بصیرت برای آیندگان است.

 وی با بیان اینکه باید مقطع قبل انقلاب و ۴۲ سال فراز و نشیب و عزت برای مردم و جمهوری اسلامی را در نظر گرفت، افزود: امروز  به برکت رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری انقلاب ، ۴۲ سال عزت برای مردم ثبت شده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: در شرایط قبل از انقلاب، استکبار جهانی در قهقهه مستانه خود توطئه شومی بعد از جنگ جهانی دوم ریخت که در سرنوشت انسان ها اثرات بسیار تاتیر گذاری داشت.

وی افزود:  پیش از پیروزی انقلاب اسلامی قدرت های شرق و غرب می خواستند سکاندار سرنوشت انسان ها در دنیا باشند اما یک حرکت استثنایی در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه به نام انقلاب اسلامی سد راه مستکبران شد و از آن پس توطئه های متفاوتی برای ما طراحی کردند.

 معاون رییس جمهوری گفت : موقعیت استراتژیکی خاورمیانه و وجود بیش از ۵۰ درصد ذخایرنفتی دنیا در این منطقه سبب شد تا پیش از پیروزی اسلامی غده سرطانی اسرائیل، فلسطین را به اشغال

خود درآورد و رژیم پهلوی را به عنوان ژاندارم انتخاب کنند.

۲۲ بهمن بزرگترین رویداد پس از عاشورای حسینی است

اوحدی  گفت: مستکبران ، خاورمیانه و ایران را جزیره ثبات و آرامش خود می دانستند ولی زمان زیادی طول نکشید که عزم خروشان مردم ایران به رهبری امام راحل ، پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد.

وی ادامه داد: پس  از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی و آمریکا هنوز امیدوار بودند تا با استفاده از  پس ماندگان تفکرات انحرافی ، مسیر انقلاب را تغییر دهند اما تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان خط امام ، فتنه دشمنان ناکام ماند.

معاون رییس جمهوری انقلاب دوم (تسخیر لانه جاسوسی آمریکا)  را بزرگتر از انقلاب اول دانست و گفت: اگر در انقلاب اول هیمنه رژیم پهلوی به دست مردم شکست در انقلاب دوم هیمنه استکبار جهانی به چالش کشیده شد.

اوحدی  اضافه کرد: پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ،  دشمنان حمله طبس را طراحی کردند که به لطف خداوند و با حضور مردم این توطئه با شکست مواجه شد و آمریکا زمانی که باور کرد که با شیوه های فتنه داخلی نمی تواند مردم را به زانو درآورد جنگ هشت ساله را به مردم ایران تحمیل کرد و تعدادی از شهرهای کشور ما به اشغال صدام درآمد.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: در دوران هشت سال حماسه جنگ شاهد حضور و بروز و تولد جوانانی شدیم که با عزم و اراده و با بیعت با رهبری و  ارزش های الهی ز جان خود مایه گذاشتند تا عزت و افتخار برای مردم آفریده شود.

اوحدی افزود: امام فرمودند «جنگ نعمت است» و حنگ جوهره انسان ها و جوهره جوانان انقلابی را به حرکت در می آورد و واقعا به همین شکل بود.

وی ادامه داد: نهال تازه رشد یافته انقلاب در سال ۵۷ و بعد از هشت سال دفاع مقدس به برکت خون شهدا و ایثار جانبازان ، مقاومت آزادگان و حضور هوشمندانه و بصیر مردم به درخت تنومندی تبدیل شد که وعده های خدا و قرآن به شما مردم صبور بود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: اگر از ۲۲ بهمن سخن گفته می شود و اگر همه کشور امروز خروش مردم در خیابان ها را  برای بیعت با ارزش های انقلابی شاهد هستیم حاصل آن است که با خون پاک شهدا، درخت  انقلاب آبیاری و تنومند شده  و این انقلاب با رهبری هوشمندانه امام راحل (ره)  و مقام معظم رهبری مسیر الهی خود را پیموده است.

وی گفت: این انقلاب شجره ی طبیه ای بود که  امام  راحل فرمودند: ثمرات آن را  در همه زمان ها شاهد هستیم و  نشاط انقلاب و شادابی مردم و پایداری این شجره درخت تنومند انقلاب مثال و مصداق زییابی است .

محور مقاومت از ریشه های تنومند پیروزی انقلاب است

اوحدی افزود: امروز شکل گیری محور مقاومت از ریشه های درخت تنومند انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه است که  در مقابل نسخه ها و توطئه های دشمنان با عظمت ایستاده است.

وی به بازشدن دروازه های تحول در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: پس از هشت سال جنگ تحمیلی به برکت درخت تنومند انقلاب اسلامی شاهد رشد گرایش به اسلام و تاثیر پذیری ملت های مظلوم از این انقلاب شدیم اما این بار استکبار دست به یک بازی خطرناک زد و آن تاسیس داعش بود.

وی افزود: ۲۶ کشور ائتلاف کردند و ۸۰ درصد خاک سوریه و بخشی از خاک عراق را توسط داعش اشغال کردندتا اثری از ارزش های انقلاب  اسلامی باقی نماند و به نام اسلام و با اسم داعش اسلام را از بین ببرند.

وی اظهار داشت: اگر نبود یک بار دیگر حماسه دلیر مردان جوان دفاع مقدس و ملت های مسلمان منطقه ، امروز باید در شهرهای کشورمان با داعش می جنگیدیم.

اوحدی بیان داشت: ولیعهد عربستان اعلام کرد که ما جنگ را به خیابان های تهران می کشانیم ولی علیرغم اینکه مردم و کودکان یمنی را به قتل رسانده بود اما در باتلاق یمن گرفتار شدند.

وی گفت: اگر مقام معظم رهبری به مکتب شهید سلیمانی اشاره فرمودند منظور این بود که  مکتب سلیمانی عصاره تمام فضایل فرماندهان ، رزمندگان ، شهدا ، جانبازان ، آزادگان و ارزش های دفاع مقدس بوده است. 

 معاون رییس جمهوری تاکید کرد که اگر از ۲۲ بهمن سخن می گوییم  به این دلیل است که باید با یک عینک واقع بینانه  مراحل و فراز و نشیب انقلاب را غور کنیم تا چراغ فروزانی برای امروز باشد.

اوحدی گفت: امروز این عزت را به سادگی به دست نیاورده ایم و دشمنان بدانند که این مردم ، این دولت ، این مجلس و قوه قضاییه انقلابی با شهدا عهد بسته اند تا به اهدف بلند انقلاب دست یابند.

وی ادامه داد: امروز به برکت جوانان غیور کشور و به عزت خون جانبازان و شهدا، سپهر پدافند هوا و فضای کشور و کیلومترها دور تر از مرزهای کشور زیر ذربین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از  هوایی ، هوا فضا و  سپاه پاسداران دارد .

معاون رییس جمهوری گفت : اگر چه در زمان جنگ تحمیلی بیگانگان از فروش کمترین سلاح به ایران دریغ می ورزیدند امروز  به برکت خون شهدا و همت والای دانشمندان کشور، توان موشکی ایران اسلامی به بیش از ۲ هزار کیلومتر رسیده  که حرکت احمقانه استکبار به تلی از ویرانی برای آن تبدیل خواهد شد.

وی افزود: هفته پیش شاهد شلیک ده ها فروند موشک بودیم که دنیا فهمید هیچ گزینه ای برای مقابله با مردم ایران در حوزه دفاعی و نظامی وجود ندارد.

اوحدی یادآور شد: در حوزه علمی تحول عظیمی را شاهد هستیم ، در سخت ترین شرایط تحریمی  برای مردم ایران هیچ  دارویی ارسال نشد ولی با همت متخصصان ، کادر پزشکی و پرستاران امروز شاهد آن هستیم سه مجموعه واکسن کرونا در آستانه تولید قرار دارند.

وی گفت: امروز شاهد هستیم وزیر بهداشت ودرمان  و رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  وقتی می خواهند واکسن را آزمایش کنند با تاسی به فرهنگ ایثار و شهادت فرزندان خود را در خط مقدم قرار می دهند.

اوحدی افزود: ستاد اجرایی اعلام کرد که تا پایان امسال واکسن کرونا به تولید انبوه می رسد و بعد از سال تولید در میزان میلیونی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: اگر پیش از انقلاب بیش از ۸۰ درصد داروی کشور وارد می شد امروز بیش از ۹۷ درصد دارو توسط این جوانان تولید می شود.

وی ادامه داد:  به برکت حماسه های شهدا ، فرزندان  و همسران شهدا ، جانبازان و ایثارگران بیانیه گام دوم انقلاب از سوی  مقام معظم رهبری به عنوان منشور چله دوم انقلاب با سه کلید واژه خودسازی، جامعه پردازی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی ابلاغ شد.

معاون رییس جمهوری ،  چراغ فروزان مکتب  شهید سردار سلیمانی را مصداق تحقق ارزش های انقلاب و بستری مطمئن برای خودسازی تمام ملت ها دانست و گفت: مکتب سلیمانی الگویی و بستری برای دستیابی  به تمدن نوین اسلامی در چله دوم انقلاب است.

مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در کرج همچون دیگر استان ها و شهرهای دیگر کشور به صورت موتوری و خودرویی انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها