نماینده مجلس: ملت ایران پای انقلاب خود ایستاده اند

کرمان - ایرنا - رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپهبد شهید سلیمانی تربیت شده انقلاب اسلامی است گفت: ملت ایران ۴۲ سال پای انقلاب ایستاده اند و این نظام را دوست دارند.

به گزارش ایرنا،  حمید حاجی بابایی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کرمان افزود: مردم ما به همان دلیلی که انقلاب کرده اند، پای انقلابشان ایستاده اند و این انقلاب پابرجاست زیرا دلیلی که برایش انقلاب کرده اند، ماندگار است.

وی تاکید کرد:  ملت ما به خاطر خدا، اسلام، عاشورا و کربلا انقلاب کرده اند و امروز پای همان اسلام، عاشورا و امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری ایستاده اند.  

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نارضایتی مردم از تفکر و اندیشه ای است که انقلاب را برای منافع خودش می داند، اما سپهبد شهید سلیمانی هر چه را داشت فدای انقلاب و اسلام کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما هر چه داشتیم قربانی انقلاب کردیم و در این مسیر بیش از ۲۰۰ هزار شهید دادیم تا انقلاب سرپا بماند، انقلابی که ریشه در بعثت و غدیر دارد.

حاجی بابایی اظهار داشت: به رغم توطئه ها و دشمنی ها که دشمنان به ویژه در سال های اخیر علیه کشور انجام داد، انقلاب ایستاد و همچنان ایستاده است.

وی با بیان اینکه ترامپ و مکتب ترامپیسم برای این به وجود آمد تا قوانین موضوعه بین المللی را در هم بشکند افزود: فعالیت های انقلاب اسلامی و حرکت مقاومت در منطقه ترامپ را سرنگون کرد و شهادت شهید سلیمانی اگر علت تامه سقوط ترامپیسم نبود، علت تاثیرگذار آن بود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از ۴۲ سال از عمر انقلاب باید به مردم بگوییم انقلاب چه کرد، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، برای گرفتن مدرک دکتری در رشته های علوم انسانی از منابع و دایره المعارفی استفاده می کردیم که از امامان، عاشورا و کربلا خبری در آنها نبود.

وی افزود: اگر در انقلاب  فقط این کار شده باشد که این همه دایره المعارف در مناقب اهل بیت (ع) و اسلام ناب نوشته شده باشد، کفایت می کند.

حاجی بابایی تصریح کرد: شهدا به شهادت رسیدند تا اسلام عاشورایی را در دنیا تبیین کنند و  امروز انقلاب اسلامی در قله های بلندی در دنیا نشسته است.

وی تاکید کرد: هیچ کس به اندازه مقام معظم رهبری قدرت های استکباری را نمی شناسد و با قواعد بین المللی برای متوقف کردن دشمنان آشنا نیست، حتی اگر هر کدام ۴۰ سال دوره دیپلماتیک را دیده باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از روز اول فرمودند آمریکا یک زبان بیشر نمی فهمد و آن زبان، زور، قدرت و مقاومت است و این راه هیچ وقت تغییر نمی کند و شهید سلیمانی آن را در تمام جبهه های مقاومت نشان داد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به سادگی نفرمودند که شهید سلیمانی یک مکتب است اظهار داشت: در این سال ها رهبری هر چه ظرفیت بود را در حرکت مقاومت شکل داد و رهبریِ مقاومت با شهید سلیمانی بود و در تمام نقاط دنیا رهبر انقلاب با زبان این شهید سخن می گفت.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی را خیلی ها نشناختند افزود: مقام معظم رهبری کسی را می خواهد که کاملا فدایی نظام باشد و یک سر سوزن از جایگاه خود در این نظام برای خودش استفاده نکند و شهید سلیمانی چنین فردی بود.

وی گفت: امروز بزرگ ترین مصیبت نظام اسلامی این است که برخی نظام را خرج می کنند تا بمانند، اما شهیدان خودشان را خرج کردند تا نظام بماند و هرجا این نظام موفق و پیروز بوده، حتما در آنجا اسلام حضور داشته و هر جا اسلامی، قرآنی و براساس نظر رهبری عمل کریم، پیروز شده ایم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این انقلاب در برابر ابرقدرت ها ایستاد و مقاومت کرد و تا امروز بارها امریکا را آزمایش کردیم و دیدیم هر بار بدتر از قبل است و به امریکا و اروپا نمی شود اتکا کرد و مقام معظم رهبری فرمودند هیچ راهی وجود ندارد جز اینکه همه تحریم ها را لغو کنند.

وی ادامه داد: همه به این جمع بندی رسیده اند که آمریکا قابل اعتماد نیست و هیچ فرقی بین اوباما، ترامپ و بایدن از نظر جمهوری اسلامی جز در استراتژی نیست.

حاجی بابایی تصریح کرد: همه بدبختی هایی که ترامپ برای منطقه ایجاد کرد، زیرساختش را اوباما آماده کرده بود اوبامایی که می خواست با رفتارهای نرم، جمهوری اسلامی را نابود کند و ترامپ مکمل اوباما بود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما داعش را در دنیا متوقف کردیم، اما آمریکا نمی توانست آن را نابود کند چراکه پشیبان آن بود، اگرچه تفکر داعش ۱۴۰۰ سال وجود دارد و هر لحظه ای که شرایط آماده بشود داعش می آید و باید آمادگی مقابله داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخان خود با بیان اینکه باید تفکر شهید سلیمانی ها را داشته باشیم تصریح کرد: باید این وضعیت را که در طول ۴۰ سال گذشته اقتصاد لیبرال در لحظات و زمان های گوناگون تفکر انقلابی ما را به گروگان گرفته، اصلاح شود.

حاجی بابایی افزود:  اقتصاد لیبرال فاصله طبقاتی درست می کند و اشرافی گری را شکل می دهد و این اشرافی گری، بزرگ ترین دشمن نظام جهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد:  انقلابی گری یعنی هرکس با هر تفکر، انقلابی باشدو انقلابی گری باید خارج از نگاه های تنگ و تاریک جناحی که شهید سلیمانی به آن اعتقادی نداشت، مردم را صاحبان انقلاب بداند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ملت ایران شرافتمندانه ترین مردم تاریخ هستند تصریح کرد:  نباید کسانی در این کشور بگویند بوی انقلاب نمی آید و امروز اگر رهبری بخواهد، میلیون ها جوان حاضر هستند از خونشان به خاطر انقلاب بگذرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سپاه پاسداران با تمام قدرت، انقلابیون، روحانیت و مردم در حد توان در مسیر انقلاب می روند اما دشمن تمام توانش را به کار گرفته تا نگذارد ما حرکت کنیم.

حاجی بابایی گفت: امروز بیش از ۲۵۰ شبکه بین المللی فارسی علیه جمهوری اسلامی سخن می گویند، اما این انقلاب ایستاده زیرا افرادی مانند شهید سلیمانی به شهادت می رسد که مردمی به خیابان می آیند که تاکنون چنین چیزی در انقلاب اتفاق نیافتاده بود.

وی تاکید کرد: مردم با تمام صلابت خود صاف تر و زیباتر در شهادت سردار به صحنه آمدند و گفتند اگر مانند شهید سلیمانی برای ما کار کنید همه به صحنه می آییم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افرادی که از این مسیر منحرف هستند و بخواهد سوء استفاده کنند، وقتی پایشان را یک قدم از حریم اسلام و انقلاب بیرون بگذارد، خائن به این نظام  هستند و مردم این را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه انقلاب کردیم که بگوییم از مردم جلوتر نیستیم افزود: همه کسانی که در مسیر انقلاب اسلامی هستند مانند شهید سلیمانی فکر می کنند و اگر کسانی اشتباه فکر می کنند، مسیر را اشتباه می روند و به نام انقلاب و اسلام نیست و در زمینه عدالت رهبری فرمودند ما مشکل داریم و باید جلوی ظلم بایستیم.

حاجی بابایی اظهار داشت: حق این مردم نیست  که برخی برای تامین غذای خود مشکل داشته باشند و این شرمندگی برای ما مسئولان در هر سه قوه است و همه قوا و نیروهای مسلح باید پای کار بیایند و  مسائل را درست کنیم.

وی ادامه داد: از مجلس، دولت و قوه قضائیه می خواهیم در این انقلاب بدون اینکه نگاه جناحی و دعواها و مسائل دیگر را دنبال کنند، همه یکپارچه پشت سر رهبری بایستند و مشکل اقتصاد و معیشت مردم را حل کنند و این مردم به گردن ما حق دارند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی افتخار بزرگ دیار کریمان است و ایران به کرمان و شهید سلیمانی نگاه می کند و وقتی کسی از میان قومی به پا خاست، قوم او نیز شبیه اوست.

وی با بیان اینکه سه اصل تغییر ناپذیر در قرآن کریم داریم اظهار داشت: اصل فلسفه خلقت انسان براساس آزمایشات الهی و آثار مترتب بر آن یکی از اصولی است که خداوند کسی را از این اصل حتی پیامبران استثنا نکرده است.

حاجی بابایی تصریح کرد: بر اساس اصل دوم خداوند به هیچ‌کس بدون امتحان و آزمایش درجه و جایگاه نمی‌دهد و افتخار شهید سلیمانی به سپهبدی و درجه نیست، بلکه افتخار این شهید به این است که خداوند به وی جایگاهی داد که مقام معظم رهبری  مکتب او را پیش‌برنده نظام جمهوری اسلامی معرفی کرده اند.

وی ادامه داد: اصل سوم این است که آزمایش الهی در هر مرحله سخت‌تر می‌شود و پیامبران الهی در این امتحانات رشد کردند و رمز موفقیت سردار شهید سلیمانی موفقیت در آزمون‌های سخت و امتحانات الهی است و این شهید در ۴۰ سال آزمایش کاری کرد که مقام معظم رهبری او را مکتب بنامند.

این آیین با حضور استاندار، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در محل گلزار شهدای شهر کرمان برگزار شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با حضور در گلزار شهدای کرمان با نثار گل و فاتحه به مقام شامخ سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا ادای احترام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها