همگامی فعالان عرصه سلامت چهارمحال و بختیاری در شکوه فجر ۴۲

شهرکرد- ایرنا- فعالان عرصه سلامت به ویژه کادر بهداشت و درمان در طول ۴۲ سال گذشته در صحنه‌های مختلف شکوه خدمت را به نمایش گذاشتند و امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر ایستادگی خود بر آرمان‌های نظام و انقلاب را نشان دادند.

۲۲ بهمن روز شکوه و اقتدار ایران اسلامی و روز عید بزرگ مردم است.

امروز بار دیگر مردم استان چهارمحال و بختیاری همصدا و همراه با مردم جای جای ایران اسلامی به عشق به میهن و انقلاب خود در صحنه راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شدند و اگرچه شکل و شمایل حضور مردم در این صحنه باشکوه با سالهای گذشته متفاوت است و شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی را برای اجرای راهپیمایی پیاده و تجمع‌های فشرده مردمی ایجاد کرده، اما گرمای حضور مردم را می‌توان با حضور خورویی و موتوری در کنار خانواده و همکاران خود به خوبی مشاهده کرد.

امسال شاید حضور فعالان عرصه سلامت به ویژه کادر درمان و بهداشت در راهپیمایی ۲۲ بهمن از شکوه و نماد پررنگتری برخوردار باشد.

چراکه در حدود یک سالی است که فعالان عرصه سلامت با ایثارگری و فداکاری از سلامت مردم در برابر ویروس کرونا محافظت کردند و در این میان شهدای بسیاری تقدیم کردند.

رییس دانشگاه  علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در حاشیه برگزاری راهپیمایی خودرویی در شهرکرد به خبرنگار ایرنا گفت: کشورمان به برکت انقلاب اسلامی در مقایسه با سالهای گذشته در عرصه جهانی در اوج اقتدار قرار دارد و در تمامی عرصه‌ها به افتخارات بزرگی دست یافته است.

مجید شیرانی ادامه داد: یکی از مهمترین دستاوردهایی که انقلاب اسلامی برای کشور به ارمغان آورد تحول در زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، توسعه توانمندی‌های نیروی انسانی و افزایش شاخص‌های حوزه سلامت است که این مهم در استان نمود بالایی دارد.

وی ادامه داد: در حالیکه قبل از انقلاب در استان شبکه بهداری مستقر بود اما امروز یکی از مترقی‌ترین شبکه‌های بهداشت دنیا در استان و دیگر نقاط کشور به مردم ارائه خدمات می‌کند.

شیرانی تصریح کرد: در حوزه درمان نیز این استان با در اختیار داشتن سه مرکز آموزشی، درمانی، ۹ بیمارستان در قالب یک هزار و ۱۸۱۲ تخت بیمارستانی، به صورت شبانه‌روزی به مردم خدمات‌رسانی می‌کند.

رییس دانشگاه  علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین ۴۲۰ پزشک عمومی، ۴۰۲ پزشک متخصص و فوق تخصص، ۲۱۱ دندانپزشک، ۲ هزار و ۶۶ پرستار، ۱۶۵ تخت ویژه، ۹۸ آمبولانس پیش بیمارستانی و ۵۱ آمبولانس مراکز بهداشت و امکانات تشخیصی در حوزه درمان فعال است و در مقایسه با سالهای قبل از انقلاب اسلامی از رشد چشمگیری برخوردار شده است.

شیرانی همچنین به حضور کادر بهداشت و درمان استان همراه با دیگر اقشار و آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: مراسم ۲۲ بهمن  نه تنها یک جشن برای ملت ایران، بلکه برای تمامی انسان‌های آزادی‌خواه جهان است چراکه در این روز شاهد پیروزی حق بر باطل بودیم.

محمودی یکی دیگر از کادر درمان حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرکرد نیز با تاکید بر پایداری بر ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی، به خبرنگار ایرنا گفت: فعالان عرصه سلامت با تمام توان در خدمت‌رسانی به مردم کشور حاضر هستند و تا پای جان خود این مسیر را ادامه می‌دهند.

وی تصریح کرد: مردم کشور در طول ۴۲ سال گذشته شهیدان بسیاری را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و با تاسی از ولی‌فقیه در این مسیر ثابت قدم و استوار هستند و فعالان عرصه سلامت نیز پابه پای دیگر مردم کشور در این میدان شهیدان بسیاری تقدیم کردند.

سیدعلی درخشان از دیگر همکاران عرصه سلامت استان نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن به خبرنگار ایرنا گفت: نمونه عینی دستاوردهای انقلاب اسلامی را می‌توان در ۴۲ سال شکوه خدمت در عرصه سلامت به خوبی مشاهده کرد.

وی افزود: افتخار فعالان عرصه سلامت بر این است که در طول این سالها با تمام توان خود در خدمات‌رسانی به مردم کشور از هیچ تلاشی دریغ نکردند و نمونه آن را در مبارزه با ویروس کرونا می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

درخشان با بیان اینکه شاخص‌های بهداشتی و درمانی استان در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در وضعیت نامطلوبی قرار داشت، خاطرنشان کرد: ارتقای قابل توجه شاخص‌های حوزه سلامت در استان یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب در استان به شمار می‌رود که نعمت سلامتی را به ارمغان آورده است.

به گزارش ایرنا، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهرکرد به سبب شیوع ویروس کرونا به شکل متفاوتی نسبت به سالهای گذشته برگزار شد و مردم این شهر با آغاز راهپیمایی خود با خودرو، موتور و دوچرخه از میدان قمربنی هاشم(ع)، در حرکتی منسجم به نمایش مقتدرانه خود در محل میدان امام حسین(ع) خاتمه دادند.

چهارمحال و بختیاری در دوران شیوع کرونا، چهار شهید مدافع سلامت تقدیم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =