امام خمینی (ره) به دنبال در هم کوبیدن روحیه اشرافی‌گری بود

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: امام خمینی (ره) به دنبال در هم کوبیدن روحیه اشرافی‌گری و انحصارطلبی بود و با نفی استبداد، ظلم و دیکتاتوری را از بین برد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن در میدان جهاد کاشان افزود: امام خمینی (ره) با هرگونه سلطه‌طلبی و سلطه‌پذیری در بعد داخلی و خارجی مقابله کرد.

وی اظهار داشت: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران آزادی را به سالم‌ترین شکل، عالی‌ترین درجه و طبیعی‌ترین وضع برای مردم مطالبه می‌کرد و به شدت مخالف هرگونه شخصیت‌محوری، بت سازی و محورسازی بود، چرا که همواره قرآن، قانون و رعایت حقوق مردم را ملاک قرار می‌داد.

امام جمعه کاشان ادامه داد: امام راحل خود همواره از ضعیفان حمایت می‌کرد و در برابر ابرقدرت‌های استکباری قدرتمند بود و برای مثال با سرزنش آمریکا فرمود که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

به گفته وی، امام خمینی (ره) نظارت و حضور واقعی مردم در همه مراحل سیاسی و صحنه‌ها، هدف اتکا و ارتقای نظام اسلامی و سیاسی قرار داد و با انتخابات و آرای مردم نظام جمهوری اسلامی را تشکیل داد.

 وی با یادآوری تحقق مردم سالاری دینی در جهان از سوی امام خمینی (ره) اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نیز همان مسیر امام راحل را دنبال می‌کنند.

آیت‌الله سلیمانی با بیان اینکه ۲۲ بهمن محصول ۲ عنصر رهبری و مردم بر محوریت دین است، اظهار داشت: رهبری انقلاب را فقیهی فرزانه، عارفی آگاه، فیلسوفی شجاع، ادیبی عمیق، مفسری بینا و سیاستمداری دانا بود، اما سیاست و سیاستمداری را پیشه نمی‌دانست، بلکه آن را وظیفه می‌دانست.

به گفته وی، امام خمینی (ره) آنچه بر زبان می‌آورد در عمل اجرا می‌کرد، چرا که هرچه از امت تقاضا داشت خود پیشاپیش عمل می‌کرد.

امام جمعه کاشان اظهار داشت: توجه و نگاه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران فقط به جغرافیای این کشور محدود نمی‌شد، بلکه به جهان اسلام می‌اندیشید.

آیت‌الله سلیمانی با یادآوری اینکه امام خمینی (ره) نظام فرا مذهبی، فراجناحی و فراگروهی با نام جمهوری اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ مستقر کرد، افزود: رهبر کبیر انقلاب با حمایت مردم به دنبال حاکمیت قوانین الهی و نقش محوری و بنیادین ملت در کشور بود.

به‌ گفته وی، امام راحل در راس نظام به دنبال فقیهی عادل و جامع بود تا ریاست را کنار زده و به مردم خدمت کند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در کاشان با توجه به شرایط کرونایی امروز با مرکزیت میدان جهاد به صورت موتوری و خودرویی برگزار شد.

در این راهپیمایی هزار نفر از مردم کاشان با تزیین خودروهای خود، در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی و شعارهای انقلابی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.   

پیش از این نیز اعلام شده بود امسال به دلیل شرایط کرونایی هیچ تجمعی وجود ندارد و شرکت‌کنندگان باید در راهپیمایی موتوری و خودرویی، موازین بهداشتی را حتی در داخل خودرو و جمع خانوادگی رعایت کنند، همچنین می‌توانند با ایده‌پردازی و تزیین موتور و خودرو در زیبایی و ایجاد جلوه‌های بصری این آیین اهتمام داشته باشند.

کاشان ۲۸ شهید انقلاب تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها