«فجر۹۹» متفاوت‌ترین حضور حماسی خوزستانیها درجشن پیروزی انقلاب

اهواز - ایرنا - مردم انقلابی و همیشه در صحنه خوزستان امروز ۲۲ بهمن متفاوت ترین حضور حماسی خود را در چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند تا برگ زرین دیگری بر صفحات درخشان تاریخ معاصر ایران اسلامی ثبت کنند.

به گزارش ایرنا آحاد مردم خوزستان اعم از پیر و جوان ، زن و مرد همه و همه تا هرآنچه محدودیت های کرونایی اجازه می‌داد، در شهرهای مختلف این استان به میدان آمدند تا جهانیان را متحیر حضور انقلابی خود کنند.
این حضور چشم‌نواز برای نخستین بار با راهپیمایی خودرویی و موتوری خودنمایی کرد تا مردم دلبستگی خود را به انقلاب با وجود مخاطرات ویروس کرونا نشان دهند.
در کلانشهر اهواز هزاران خودرو و موتورسوار همراه با خانواده‌ها  و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از بلوار ساحلی غربی کیانپارس حرکت خود را با افراشتن پرچم پرافتخار ایران اسلامی به سمت مسیرهای تعیین شده شروع کردند.
این حرکت عظیم و بسیار دینی که برگرفته از شور و شعور انقلابی مردم بود از ساعت ۱۰ صبح از مقابل پل طبیعت شروع شد و در نزدیکی کتابخانه مرکزی اهواز به اوج خود رسید.
راهپیمایان خودرویی با به صدا درآوردن بوق ممتد و تکان دادن دست های خود در حالی که با چراغ روشن و راهنما حرکت می‌کردند در نقاط مختلف به علت ترافیک سنگین متوقف می‌شدند.
ماموران راهنمایی و رانندگی نیز با مدیریت حرکت خودروها نقش مهمی در برقراری نظم و آرامش ایفا کردند.
در مسیر حرکت خودروها پخش سرودهای انقلابی و حماسی به خصوص سرود تاریخی "ایران ایران ایران رگبار مسلسل‌ها " جلوه خاصی به راهپیمایی داد.
مردم اهواز برای نشان دادن دلبستگی خود به آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از نمایه ها و پوسترهای با مضامین عظمت انقلاب اسلامی در طول مسیر حرکت بهره بردند و در این میان شعار مرگ بر امریکا همچنان به عنوان نماد ضداستکباری ملت ایران سر داده شد.
راهپیمایی خودرویی در اهواز حدود ۱.۵ساعت به طول کشید و به دفعات به علت حجم بالای ترافیک متوقف شد که این توقف در پل شهید علم الهدی بیشتر بود ولی با همراهی ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی مسیرهای حرکت باز شد.
مسیر راهپیمایی خودرویی بزرگداشت یوم الله ۲۲بهمن در اهواز  بلوار ساحلی غربی کیانپارس - میدان مولوی - پل شهید علم الهدی - خیابان ساحلی - چهار راه آبادان بود.
بنا به اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان راهپیمایی خودرویی بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن دربیش از۶۰نقطه خوزستان با حضور انقلابی و به یاد ماندنی مردم شهید پرور و همیشه درصحنه برگزار شد.

 سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) اهواز هم اکنون در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها