۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84225067
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نشست ایران و روسیه با هدف تقویت همکاری‌ها در تولید واکسن و دارو

مسکو - ایرنا - نمایندگان وزارتخانه های بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه روز چهارشنبه در مسکو درباره تقویت همکاری‌ها در زمینه تولید دارو و واکسن گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرنا در ابتدای این جلسه، الکساندرا درونووا  معاون وزارت بهداشت روسیه گفت: امیدواریم امروز تبادل نظر و برنامه همکاریها بین وزارت بهداشت ایران و روسیه را مرور کنیم.

وی با ابراز تمایل به تقویت همکاری ها اظهار امیدواری کرد دو کشور در زمینه مسائل دارویی و واکسن به تفاهم برسند. 

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه  هم گفت: ظرفیت های زیادی برای توسعه همکاریهای دو کشور وجود دارد. یکی از ظرفیت ها در عرصه پزشکی و خدمات دارویی است. 

وی گفت :ایران از نخستین کشورهایی بود که با روسیه برای خرید واکسن مذاکره کرد. نخستین محموله واکسن فرستاده شده و محموله دوم واکسن اسپوتنیک  فردا (پنجشنبه) ارسال می شود.

محمدرضا شانه ساز معاون وزیر بهداشت ایران هم گفت :مدیریت خوب وزارت بهداشت روسیه در مقابله با کرونا در کشور پهناوری مثل روسیه نشانه اقتدار نظام پزشکی این کشور است. 

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه حامل پیام وزیر بهداشت ایران برای همتای روس وی است، اظهار داشت: انتظار وزیر بهداشت ایران این است که با روسیه گام های عملی برای همکاری در عرصه های مختلف پزشکی از جمله واکسن برداریم. 

 این نشست ادامه دارد و خبرهای تکمیلی ارسال خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha