۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 3118
کد خبر: 84225054
۰ نفر

برچسب‌ها

تجلی حضور مردم نصف‌جهان در فجر ۹۹

اصفهان - ایرنا- امروز مردم نصف‌ جهان پای در راه حماسه گذاشتند تا یکبار دیگر تجلی حضور خود را به رخ استکبار جهانی بکشند و بگویند با همه وجود تحریم‌ها و محدودیت ها و کرونایی همچون گذشته حافظ انقلاب و نظام اسلامی بوده اند.

به گزارش ایرنا، اینجا اصفهان است، شهر حماسه های بی بدیل، شهر مزین به نام امام خمینی(ره)، شهر مدافعان حرم، امنیت، سلامت، شهر به لاله‌های در خون خفته، شهر سرداران و مادران پر افتخار شهیدان و همسران ۲۳ هزار شهید دوران دفاع مقدس، شهر بیش از ۴۱ شهید انقلاب، شهر پیشقدمان و حماسه‌سازان و حماسه‌آفرینان ۲۵ آبان، شهر شور، شعور و شهادت، از زهره بحرینیان گرفته تا ولید مغربی و مجید شریف‌ واقفی که اکنون نام دانشگاه صنعتی شریف با نام آن مزین است و از عبدالرسول زرین تنها تک تیرانداز و حاج حسین‌خرازی‌ خط شکن لشکر ۱۴ امام حسین(ع) گرفته تا محسن حججی.

اینجا اصفهان است؛ شهر خادمان گمنام، شهر شهدای بی نشان انقلاب و جنگ، شهر قهرمانان جنگ و جهاد، شهر خوش آوازه های هنر، شهر میدان حماسه (نقش جهان) امام(ره).

اصفهان شهر حماسه آفرینی است، چه روز قدس باشد، چه ۲۲ بهمن، چه برای هتک حرمت به قرآن و پیامبر(ص) باشد، مردمانی همیشه در صحنه دارد، مردمانی که امسال با وجود همه محدودیت ها باز در صحنه حاضر شدند.

حال و هوای این چند روز اصفهان دیدنی بوده است، آذین های خیابان ها و پخش آهنگ های انقلابی یادآور روزهای شکوه مردمی است که به نشانه اعتراض  از ظلم بپاخاستند و سرنوشت خویش را طور دیگر رقم زدند.

شب گذشته محور چهارباغ و میدان امام حسین(ع) اصفهان سراسر شکوه بود، از خانواده هایی که با نزدیک شدن به بانک الله اکبر خانوادگی حاضر شده بودند تا همراه با جشن و سرور همگانی در این شادمانی شبانه شریک باشند و چه خوش امسال با وجود همه شرایط کرونایی این حماسه را رقم زدند.

و امروز نیز مردم اصفهان همانند سال‌های گذشته از ساعتی پیش به روشی متفاوت برای شرکت در راهپیمایی خودرویی و موتوری یوم الله ۲۲ بهمن در شهر حاضر شدند. امروز چهل و دومین سالی است که مردم نه با مشت‌های گره‌ کرده که با بغض فروخورده و پشت ماسک های بر صورت زده همچنان انزجار خود را از ایادی ثروت و قدرت در جهان یعنی  آمریکای خونخوار نشان دادند.

شاید امسال به دلیل شرایط حاکم کرونایی مردم یک صدا فریاد در اجتماع بهم پیوسته "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل" سر ندادند اما یک دل و یک نگاه با حضور خود همان فریاد را با پرچم سه رنگ به دست گرفته به تصویر نشان دادند.

این مردم نه عقب مانده اند و نه غرق در خوشی های زمانه اند آنها فقط جلوتر از زمان خویش هستند و درس ابرقدرت‌های شیطانی را از دور خوانده اند.

این مردم برغم مشکلات اقتصادی و کرونایی باز هم به فجر ۲۲  که می‌رسند، چه بتوانند و چه نتوانند چه با مشت‌های گره چه در دل چه در فضای مجازی باز شعارشان «مرگ بر آمریکا»،«مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل» است و خشمی که امسال به واسطه از دست دادن سردار دلها"حاج قاسم سلیمانی بر این خشم و نفرت مضاعف کرده است؛ انگیزه بیشتری را برای حضور مردم اصفهان فراهم کرده است که منتقم خون همه مدافعان و دانشمندان خدوم شهید این سرزمین باشند.

چهل و دو سال است که دشمن قسم خورده به خون مردمان مومن و انقلابی این ملت تشنه است و به هر ریسمانی چنگ می‌زند تا این ملت را از آرمان‌هایی اصلی که بنیان‌گذار این انقلاب برای آنها به میراث گذاشته است نا امید کند، اما با این وجود این ملت آگاه با همه کم و کاستی ها سره را از ناسره تشخیص می دهند و با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن پایبندی به آرمان‌های انقلاب را به تصویر می کشند.

نه تنها مردم اصفهان که ملت بزرگ ایران، هر سال در روز ۲۲ بهمن به میدان می‌آیند و فریاد سر می‌دهند که ای دشمنان قسم خورده انقلاب ما به نظام و انقلاب و رهبری پایبند هستیم و دست از اصول و آرمان‌های خود نکشیده ایم.

ملت هوشیار ایران، می دانند دشمن امروز به دنبال چه بهانه ای است برای همین تمام ‌قد چه با پای پیاده، چه مشت گره کرده، چه با خودرو، چه با موتور چه حتی با حضور در شبکه های اجتماعی حاضر شده اند تا یک بار دیگر در سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی پوزه استکبار را به خاک مالیده و ثابت کردند که غیرتمندانه پای خون شهدای  هشت سال  دفاع مقدس خود ایستاده اند و اجازه نخواهند داد مشکلات اقتصادی ذره‌ای مقاومت را از خاک و ناموسشان کم کند.

 امروز مردم ایران ثابت کردند که حتی با وجود حمایت‌های تروریست و ابرقدرت‌ها و دول غربی و تجهیزات سایبری و ترور دانشمندان فاخری همچون "فخری زاده" نه تنها عقب نشینی نکرده اند بلکه مصمم تر از قبل ایستاده اند.

ملت‌ ایران و مردم آزاده‌ای هستند که به مظلومان مورد استثمار جهان پیام آزادی سر می دهند که با بیداری و قیام علیه ظلم می‌توانند سرنوشت خویش را تغییر و از یوغ استبداد و استعمار خارج شوند.

اینجا اصفهان است، نه یک شهر یک کشور که با وسعت نصف جهان، با مردمی با غیرت و انقلابی‌ که امروز حتی در سرمای زمستان با ماسک بر صورت زده حاضر شدند و یکبار دیگر شعار «هیهات من الذله» را سر دادند تا در آستانه سال ۱۴۰۰ سال یک بار دیگر مُهر ایران انقلابی را پای برگه چهل و دو ساله انقلاب حک کنند.

حضور نسل های جدید دهه ۷۰ و ۸۰ امروز بسیار دیدنی بوده است ، نسلی که به دور از سلایق مختلف در اندیشه اما با باطنی انقلابی و با بصیرت پای در میدان گذاشته اند تا ثابت کنند نسل چهارم انقلاب ادامه دهنده راه محسن حججی ها هستند.

و اما ریش سفیدان و خالقان حماسه انقلاب جوانان دیروز و کوه تجربه های زن و مرد امروز  هم پیما با سایر اعضای خانواده در خودرو نشسته اند و صحنه را خالی نگذاشته اند. مادربزرگانی که روی زانوی خود نوه های خود را نشاندند اکنون به این جمع پیوستند و باید هزاران هزار بار پای این مادران پا به رکاب انقلاب را بوسید که همه داشته هایشان را برای به ثمر نشستن این انقلاب از دست دادند.

اصفهان، شهر بیداری اسلامی است و امروز حضور این مردم در خیابان های شهر نشان داد یک ذره عقب ننشسته اند و با حضور آگاهانه خود که ریشه‌ در عشق به نظام و راه امام و شهدا و ولایت مداری  دارد  انقلاب خود را دوست و به آن پایبند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها