۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 3145
کد خبر: 84225039
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲ سال ایستادیم، همچنان هستیم

ساوه-ایرنا- پیاده یا سواره؛ فرقی نمی کند وقتی پای جشن تولد انقلاب در میان باشد همه در اندیشه یک «حضور» پرشور برای فوت کردن شمع ۴۲ سالگی این نهضت عظیم قرن هستند.

به گزارش ایرنا، مردم ساوه که کارنامه ای درخشان در تاریخ مبارزات انقلابی و همراهی با آرمان های بنیانگذار این نهضت عظیم دارند، امروز با حضور پرشور در جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی بزرگترین نهضت ملی - اسلامی قرن بیستم نشان دادند که همچنان بر عهد خود ایستاده اند.
کارگران، کارمندان، بازاریان، پیر و جوان جملگی سوار بر خودروهای شخصی از ساعت ۹ صبح امروز، ۲۲ بهمن در میدان امام خمینی (ره) شهر ساوه حضور یافتند تا مسیر را به سمت مصلی امام علی (ع) با تکریم یاد بنیانگذار کبیر انقلاب و شهدا بپیمایند.
جوانان دیار انار هم سوار بر موتورسیکلت در دسته های منظم پیشگام حرکت کاروان بزرگ خودروها بودند.
کودکان پلاکاردهای حاوی شعارهای انقلابی را از پنجره خودروها به نمایش می گذاشتند و شماری از شهروندان هم در پیاده رو های طول مسیر با کاروان انقلاب همراهی می کردند.
در انتهای مسیر و در محوطه مصلی با کارگری که با همان لباس شرافتش در راهپیمایی شرکت کرده بود، همکلام شدیم.
«مجید» به ایرنا، گفت: با اینکه از نظر حقوق و معیشت روزهای سختی را می گذرانم اما در راهپیمایی بر اساس وظیفه ملی و انقلابی ام شرکت کردم.
وی افزود: مشکلات امروز کشور و به خصوص جامعه کارگری نتیجه دشمنی بدخواهان انقلاب و اعمال فشار و تحریم ها است و ما کارگران شرایط را درک می کنیم و حساب مشکلات را از ماهیت انقلاب اسلامی جدا می دانیم هرچند از مسئولان هم توقع داریم با توان بیشتری در میدان حاضر باشند.
وی اظهار امیدواری کرد که با عبور از پیچ تحریم ها و غلبه بر مشکلات بار دیگر رونق اقتصادی و بهبود شرایط کار و زندگی به جامعه کارگری بازگردد به شرطی که همه متحد باشیم و انقلاب را همراهی کنیم و حضور امروز ما هم در همین راستا و با امید به فردای بهتر کشورمان است.
خانم «محمدزاده» نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: آنهایی که از انقلاب ناامید و از این قطار پیاده می شوند، فریب غوغاسالاری دشمن و بلندگوهای تبلیغاتی شان را می خورند اما باید بصیرت داشت و دشمن شناس بود.
وی افزود: من یک مادر و دارای سه فرزند هستم؛ مانند هر شهروندی فشارهای اقتصادی و گرانی را حس می کنم اما هر مشکلی راهکاری دارد و باور دارم که با وجود پشتوانه مردمی نظام اسلامی و رهبری مدبر این نهضت عظیم، شاید در مقاطعی مانند چند سال اخیر به مشکلاتی برخورد کنیم ولی در نهایت پیروز خواهیم شد لذا نباید انقلاب را تنها بگذاریم.
«محمد» که با لباس سربازی در راهپیمایی حضور داشت و بر روی شیشه جلوی موتور خود نیز تصویری از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نصب کرده بود نیز گفت: انقلاب اسلامی محل پرورش و تولد مردان بزرگی است که هرگاه بخواهد می توانند معادلات جهانی را به نفع ملت ایران رقم بزنند.
وی اظهار داشت: امثال سردار سلیمانی را دشمنان از ما می گیرند غافل از آنکه ما ملت شهادت و پایمردی هستیم و هزاران سلیمانی در دل این ملت متولد می شوند. 
طنین سرودهای انقلابی «ایران، ایران»، «وطنم ای شکوه پابرجا» و سایر آهنگ های حماسی و ملی از درون خودروهای مردم ساوه در راهپیمایی امروز نیز جلب توجه می کرد.


 شعارهای «ملت ما بیدار است، از آمریکا بیزار است»، «نصر من الله و فتح القریب، مرگ بر آمریکای مردم فریب» و «بهار آزادی ما، بهمن است، روز نجات ملت و میهن است» از سوی حاضران در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ساوه سر داده شد.
در پایان این مراسم قطعنامه ای قرائت شد و مردم انقلابی نیز در پایان هر بند از آن با نوای تکبیر، بار دیگر با آرمان‌های نظام و انقلاب تجدید پیمان کردند.
در این مراسم همچنین آدمک ترامپ از سوی مردم به آتش کشیده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها