آیین‌های بزرگداشت ۲۲ بهمن در استان اردبیل برگزار شد

اردبیل - ایرنا - مردم استان اردبیل با برگزاری آیین‌های ویژه و رژه موتوری و خودرویی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه در شهر اردبیل در میدان ارتش این شهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با  اجرای برنامه‌های متنوع برگزار و کاروان‌های خودرویی و موتوری مزین به پرچم‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران در خیابان‌های مرکزی شهر اردبیل به حرکت درآمدند.

 علی نیکزاد ، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی در آیین بزرگداشت سالگرد ۲۲ بهمن؛ انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل را اتفاقی بزرگ در سپهر سیاسی دنیا ذکر کرد و گفت: این انقلاب تاثیر عمیقی در جغرافیای سیاسی جهان برجای گذاشته و تحولی بزرگ در منطقه ایجاد کرد.

وی بیان کرد: در زمانی که در دنیا هیچ کس جرات نگاه چپ به استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را نداشت، انقلاب اسلامی با شعار مرگ بر آمریکا، شیطان بزرگ را به چالش کشیده و با ابراز انزجار از غرب و شرق نوید استقرار نظامی الهی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی را مطرح کرد.

نیکزاد اظهارکرد: با وجود گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، این انقلاب به رهبری مقام معظم رهبری همچنان وفادار به آرمان‌های شهدا و امام شهدا بوده و در حق‌طلبی، استکبارستیزی ، ظلم‌ستیزی و دفاع از مظلومان زبانزد جهانیان است.

وی بیان کرد: با وجود بیش از چهار دهه دسیسه و توطئه استکبار به رهبری آمریکا علیه انقلاب اسلامی، این انقلاب با جانفشانی شهدا، همراهی مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری همچنان به مسیر الهی خود ادامه داده و تسلیم زورگویی دشمنان نمی‌شود.

وی تصریح کرد که انقلاب اسلامی با تکیه بر مبانی اسلامییت و جمهوریت به حرکت مجاهدانه و پویای خود و دستیابی به قله‌های پیشرفت علمی ، فناوری ، نظامی، اقتصادی و نانو تکنولوژی ادامه داده و در این مسیر تا دستیابی به اهداف بزرگ خود متوقف نخواهد شد.

نیکزاد با اشاره به دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران گفت: واشنگتن از ابتدا با چهره‌های مختلف در پی خشکاندن ریشه انقلاب اسلامی بوده و تاکنون در این هدف شیطانی خود شکست خورده و اکنون نیز با چهره بزک کرده نمی‌تواند در مسیر حق طلبی و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خللی ایجاد کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اذعان به مشکلات اقتصادی موجود در کشور و معیشت مردم گفت: خدمات نظام در ۴۱ سال گذشته در کشور ارزشمند و کم‌نظیر بوده و مردم  نیز با حضور در صحنه‌های مختلف  قدردان این خدمات هستند.

وی با اشاره به تحولات اخیر در صحنه انتخاباتی آمریکا و موضوع برجام گفت: برای جمهوری اسلامی ایران حاکمیت جمهوری خواهان و دمکرات‌ها فرقی نکرده و همان‌طور که تسلیم فشار ترامپ نشد فریب چهره بزک‌کرده بایدن را نخورده و تا دستیابی به حقوق حقه خود به مسیر ترسیمی از سوی مقام معظم رهبری ادامه خواهد داد.

وی اظهارکرد: ایران با عزت، اقتدار و حکمت آماده گفت و گو است اما در این راه هرگز تسلیم زورگویی و فشار نخواهد شد.

نیکزاد همچنین با اشاره به نقش اساسی مردم در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی تاکید کرد: مردم ولی نعمت ما هستند، دوام این انقلاب به خاطر همراهی و حضور مردم در صحنه و رهبری ولی فقیه بوده و باید قدردان این مردم بوده و مسئولان در خدمت به آنها بیش از گذشته بکوشند.

به گزارش ایرنا، در این آیین سرودهای انقلاب اجرا و پخش شده و پس از قرائت و تایید قطعنامه سراسری،  کاروان‌های خودرویی و موتوری در خیابان‌های شهر اردبیل به حرکت درآمدند.

در دیگر شهرستان‌های استان اردبیل نیز آیین‌های بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اجرای برنامه‌های متنوع و رژه خودرویی و موتوری برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها