ملت ایران در مسیر آرمان‌های انقلاب ثابت قدم هستند

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت: درخت انقلاب امروز تنومندتر از قبل شده است و ملت غیور ایران همچنان در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی و تئوری پرداز اصلی آن "امام خمینی (ره)"، ثابت قدم ایستاده‌اند.

به گزارش ایرنا، «سید محمدعلی حسینی» روز چهارشنبه به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در پیامی گفت: در جایگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران افتخار دارم چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ در کشورم را به کلیه دوستداران و علاقمندان جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و سایر نقاط جهان تبریک و تهنیت عرض نمایم.

وی افزود: به لطف و کرم خداوند تبارک و تعالی و همت ملت غیور و مقاوم ایران، درخت انقلاب امروز تنومندتر از قبل شده است و ایران اسلامی امروز شاهد رشد و پیشرفتی مثال زدنی و متکی بر بازوان زنان و مردان خود در اکثر حوزه‌های مرتبط با علم و تکنولوژی می‌باشد.

حسینی تاکید کرد که مردم ایران، همچنان در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی و تئوری پرداز اصلی آن "امام خمینی" ره ثابت قدم ایستاده و با افتخار سالروز آزادی از بند استبداد را جشن می‌گیرند.

وی اظهار داشت: بدیهی است چنین انقلابی، و رویکرد عدالتخواهانه و حق طلبانه آن، خوشایند قدرتهای برتری طلب و زورگو قرار نمی‌گیرد و لذا از هر فرصتی برای ضربه زدن به این انقلاب و جریان‌های فکری و سیاسی علاقمند به آن در منطقه استفاده خواهند کرد.

سفیر کشورمان گفت: اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و تشدید آن در اوج بحران کرونا، اعمال فشارهای یکجانبه بر کشورهای همسایه برای خارج ساختن جریان روابط از مسیر عادی آن، پشت کردن به توافق برجام که نمادی از باور و اراده جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل اختلافات از شیوه‌های مسالمت آمیز بود، و ترور اندیشمندان ایرانی، همه مثال‌هایی از رویکردهای خصمانه نسبت به انقلاب اسلامی و تلاش برای تضعیف آن محسوب می‌شود.

وی افزود: امروز بعد از گذشته چهار دهه از انقلاب اسلامی، مردم ایران و علی الخصوص جوانان ایرانی، با عزمی جدی برای پیشرفت و اعتقادی راسخ به مبانی ارزشی و اسلامی انقلاب، در مسیر ترقی و شکوفایی ایران تلاش می‌کنند و با ایستادگی در مقابل یکجانبه گرایی و فشار خارجی و همچنین فساد، تروریسم، بی‌عدالتی در داخل، افق روشن و امیدبخشی را برای ایران عزیزمان رقم زده‌اند.

سفیر ایران در پاکستان در پایان تاکید داشت که جمهوری اسلامی ایران دست صلح و دوستی را برای همه ملتهای آزاده و حق جوی منطقه و جهان دراز کرده و خواستار تحقق کرامت انسانی و ارزشهای والای بشری است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، نوید بخش تحقق این آرمان و دنباله رو منافع مشترک در سطح منطقه و جهان می‌باشد. بعد از انقلاب اسلامی در ایران، ارزش و اهمیت کشور دوست و همسایه جمهوری اسلامی پاکستان بیش از پیش افزایش پیدا کرد و ارتقای روابط همواره از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =