افزایش ۲ تا سه برابری موارد بستری کرونا در خوزستان

آبادان - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در ۲ هفته اخیر موارد بستری بیماری کووید ۱۹در استان ما سیر صعودی درپیش گرفته و نسبت به هفته‌ های قبل ۲ تا سه برابر شده است.

محمد علوی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خرمشهر اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ در استان خوزستان وارد پیک جدیدی شده و پیک زمستانه پیک شدیدتری از پیک‌های قبلی خواهد بود چرا که شرایط برای انتقال بیماری فراهم است.

وی افزود: با توجه به اینکه قدرت انتقال و شدت بیماری زایی ویروس جدید بیشتر شده و از طرف دیگر افراد با سنین پایین را درگیر می کند این خطر وجود دارد که این ویروس در استان خوزستان مشکلاتی را به وجود آورد.

علوی در ادامه گفت: بهترین راه برای مقابله با بیماری شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تهویه محل‌های کار است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد موارد ابتلا به بیماری کرونا در خانواده ها رخ می‌دهد گفت: ۲۰ تا ۳۰ درصد ابتلا ناشی از تردد بین شهری و برون شهری است و برای کاهش ابتلا مردم باید از تجمع و دورهمی‌های خانوادگی خودداری کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اعمال محدودیت‌ها در آستانه عید نوروز گفت: در صورتی که وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان خوزستان به همین وضع ادامه پیدا کند مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری در ایام عیدنوروز خواهیم بود.

علوی افزود: در حال حاضر برای جلوگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ تمام سعی و تلاش ما در بالا بردن سطح آموزش خانواده‌هاست به خصوص خانواده‌هایی که به این بیماری مبتلا شدند، و ضمن گندزدایی و ضدعفونی خانه‌های مبتلایان ، آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.

وی گفت: ضدعفونی کردن سطوح مشترک همچون دستگیره‌ها، دکمه آسانسور، گوشی تلفن و تهویه اماکن عمومی از همه اینها مهمتر است.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حال حاضر ۹ شهر استان خوزستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها