۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱:۰۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84224757
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام یمنی: امارات به توطئه علیه یمن پایان دهد

تهران- ایرنا- عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به خبر قرار گرفتن کاوشگر امارات متحده عربی در مدار مریخ گفت: امارات به جای ارسال ماهواره به کره مریخ به توطئه‌های خود علیه جمهوری یمن پایان دهد.

به گزارش ایرنا، «محمد علی الحوثی»  سه شنبه شب در توییتی نوشت: امارات یکی از کشورهای ائتلاف متجاوز است که یمن را محاصره کرده و مردم یمن را می‌کشد و دنبال [کاوشگر] امید در مریخ می‌گردد. توطئه‌هایتان علیه جمهوری یمن و سایر کشورها را رها کنید.

وی در ادامه نوشته است: این کار بزرگترین دستاوری خواهد بود که روی کره زمین محقق خواهید کرد؛ حتی بزرگتر از نتایجی خواهد بود که کاوشگر «الامل»  از کره مریخ به دست خواهد آورد.

روز سه شنبه منابع اماراتی اعلام کردند که کاوشگر «امید» این کشور به مدار مریخ رسیده است. این کاوشگر حدود هفت ماه پیش از یک مرکز فضایی ژاپنی به فضا پرتاب شد.

امارات متحده عربی به همراه عربستان سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =