۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۰
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84224727
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰۰ میلیارد ریال پروژه در سروآباد اجرا شده است

سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد گفت: امسال بیش از ۱۵۰ پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، یوسف باشی شامگاه سه شنبه در شورای اداری شهرستان سروآباد با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: اقدامات و خدمات دولت تدبیر و امید در این شهرستان بسیار ارزشمند و در راستای محرومیت زدایی و توسعه بوده است.

وی افزود: در طول خدمت دولت تدبیر و امید ۱۱ روستای شهرستان سروآباد از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شده‌اند و گاز رسانی به ۴۵ روستا نیز انجام شده است که قبل از دولت تدبیر و امید آمار روستاهای برخوردار از گاز طبیعی ۲۳ روستا بود.

فرماندار سروآباد یادآور شد: در حوزه راه روستایی در دوره دولت تدبیر و امید در این شهرستان ۸۵ کیلومتر با اعتبار ۹۶۰ میلیارد ریال احداث شده که ۳۰ درصد افزایش را نشان می دهد و بیش از ۱۱۰ هزار متر سنگفرش در روستاها در مدت هفت ساله دولت در این شهرستان انجام شده است.

باشی تاکید کرد: باتوجه به توپوگرافی و صعب العبور بودن روستاهای شهرستان سروآباد دولت تدبیر وامید ضریب نفوذ گاز را در این شهرستان به ۹۸ درصد افزایش داد که در سطح استان و کشور بی سابقه بوده است و هم اکنون تنها پنج روستای این شهرستان گاز رسانی نشده اند که تا سال آینده این روستاها نیز گاز رسانی می شوند.

وی یادآور شد: خدمات و اقدامات دولت در شهرستان سروآباد در سایر بخش های مهم از جمله کشاورزی و گردشگری، آموزشی، اشتغالزایی، ورزشی و راه سازی بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.

وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن ۲۲ بهمن گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی رهایی ملت ایران از ظلم و ستم و چکمه استکبار است و استقلال و آزادی را برای ملت به ارمغان آورد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: استان کردستان در زمینه کشاورزی یکی از استان‌های برتر و پیشرو در کشور است و در تولید بسیاری از محصولات باغی و زراعی جزو پنج استان اول کشور است.

فرید سپری افزود: شهرستان سروآباد در استان کردستان یکی از شهرستان های موفق در بحث کشاورزی است که ظرفیت بسیار خوبی در این شهرستان در این حوزه وجود دارد که توجه به این ظرفیت در توسعه آن بسیار مثمرثمر خواهد بود.

وی یادآور شد: در بحث شیلات نیز سروآباد قطب تولید ماهیان سردآبی به شمار می رود به طوریکه در مجتمع پرورش ماهی سردآبی دیوزناو سالانه یک هزار و ۵۰۰ تن ماهی تولید و روانه بازارهای مصرف استان و خارج از استان می شود.

وی گفت: مجتمع سیروان در این شهرستان در حال اجرا است که با اجرای آن سالانه هزار و ۱۴۰ تن ماهی در این شهرستان تولید می شود و بزرگترین طرح در خاورمیانه خواهد بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: یکی دیگر از ظرفیت های خوب شهرستان سروآباد در بحث گلخانه است به طوریکه اقلیم موجود در روستای سلین بخش هورامان بسیار مناسب  وبی نظیر است و اقلیم آن از اقلیم استان اهواز که در بحث گلخانه در کشور حرف اول را می زند بهتر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: کردستان در بحث گاز رسانی به روستاها جزو ۱۰ استان برتر کشور به شمار می رود و در حال حاضر هزار و ۳۹۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که طبق برنامه تا پایان سال ۱۴۰۰ آمار روستاهای بهره مند از گاز طبیعی به هزار و ۵۶۰ روستا نیز می رسد.

احمد فعله گری افزود: ۹۷ درصد استان کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و گاز رسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی نیز در دستور کار است و تا امروز ۶۴۵ واحد صنعتی در طی سه سال گذشته گاز رسانی شده اند و این مهم باعث شده که در مصرف سوخت مایع ۴۰ میلیون لیتر صرفه جویی شود.

وی یادآور شد: از مجموع ۷۳ روستای شهرستان سروآباد ۶۸ روستای آن به گاز طبیعی وصل شده اند و سه روستای ناو، دیوزناو و جولانده نیز تا پایان سال از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۹۸ درصد از جمعیت شهرستان سروآباد از نعمت گاز بهره مند هستند و تنها ۲ روستای آن باقی می مانند که در سال آینده نیز این ۲ روستا به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد و اولین شهرستان سبز در بحث گاز رسانی خواهد شد.

بازدید از بازارچه مله خورد، افتتاح چند پروژه کشاورزی، گاز رسانی و آبرسانی از دیگر برنامه های دهمین روز دهه فجر در شهرستان سروآباد بود که با حضور مسوولان استانی و شهرستانی انجام شد.

 در گرامیداشت برنامه های دهه فجر بیش از ۱۲۰ برنامه مختلف و پروژه در سطح شهرستان با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

از ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی تا ۲۲ بهمن ماه ۵۷ که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید دهه فجر نامگذاری شده و این ایام هر سال جشن گرفته می شود و امسال چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha