آیت الله ضیاءآبادی ضمیر جویندگان تهذیب را صفا می‌داد

قم-ایرنا- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی درگذشت آیت الله سید محمد ضیاءآبادی مفسر و استاد اخلاق حوزه علمیه را تسلیت گفته و از وی به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در مسیر تهذیب جویندگان راه سعادت یاد کرده است.

در پیام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که شامگاه سه شنبه نسخه ای از آن در ایرنا، قرار گرفت آمده است:رحلت عالم جلیل القدر، روحانی وارسته و معلم اخلاق حضرت آیت الله سید محمد ضیاء آبادی موجب تالم و تاثر بسیار گردید.

پیام حاکی است: تذکرات اخلاقی این روحانی عامل، ضمیر بسیاری از جویندگان راه تهذیب و سعادت را صفا می داد و یکی از برنامه‌های مطلوب دستگاه فرهنگی کشور بود که از رسانه ملی پخش می شد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرده است: فقدان این عالم متواضع، ضایعه ای تاسف بار برای حوزه های علمیه و عرصه اخلاق و فضیلت در جامعه است.

پیام افزوده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم پرهیزگار را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه و همچنین به بیت مکرم و ارادتمندان وی تسلیت عرض نموده و برای آن عالم ربانی علو درجات، غفران و رحمت الهی را از خداوند متعال خواستار است.

آیت‌الله سیدمحمد ضیاء‌آبادی استاد اخلاق و تفسیر قرآن کریم شامگاه دوشنبه این هفته دعوت حق را لبیک گفت. این عالم اخلاق و مفسر بزرگ شیعه در سال ۱۳۰۷ در ضیا ءآباد قزوین متولد شد.

این عالم برجسته که از علمای بنام استان قزوین بود، در نزد اساتید بزرگی همچون آیت‌الله سید حسین بروجردی، آیت الله سده‌ی اصفهانی، امام خمینی (ره) و آیت‌الله سید محمد حسین طباطبایی تحصیل کرده بود.

وی از سال ۱۳۴۰ در تهران ساکن شد. آیت‌الله ضیاء‌آبادی از روحانیان و مبلغان موفق در امر وعظ و تبلیغ در تهران بود و مشتاقان زیادی داشت./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =