دفتر اطلاع رسانی و ساماندهی گردشگری مرز باشماق مریوان افتتاح شد

سنندج - ایرنا - دفتر اطلاع رسانی و ساماندهی گردشگری مرز باشماق مریوان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد. 

به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان عصر سه‌شنبه در  مراسم افتتاح این دفتر گفت: این دفتر با هدف اطلاع‌رسانی، خدمات‌دهی، صدور ویزا، راهنمایی و ساماندهی مسافران و گردشگرانی که با اهداف سلامت و تفریح به کشور سفر می‌کنند فعالیت خواهد کرد و در اختیار انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان است.

 یعقوب گویلیان به تاثیرات ایجاد این دفتر در مرز باشماق اشاره کرد و اظهار داشت: پیشگیری از سردرگمی و گمراهی گردشگران، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، رفع مشکلات تردد و حمل و نقل مسافران، سیستماتیک شدن سفر به کشور، تسهیل در اقامت و بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان از تاثیرات مثبت ایجاد این دفتر است.

وی افتتاح این دفتر را سرآغازی برای توسعه گردشگری کردستان ایران و منطقه شمال عراق دانست و افزود: گردشگران ایرانی که قصد سفر به شمال عراق را دارند نیز می توانند از خدمات این دفتر بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اضافه کرد: توسعه، تجهیز و گسترش فعالیت های  این دفتر در راستای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به گردشگران ورودی از برنامه های در دست اقدام اداره کل است که با همکاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی این موارد نیز پیگیری خواهد شد.

خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، آرتیکاس اقبال فرماندار شهرستان مریوان، تعدادی از مسوولان دیگر در این آیین حضور داشتند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها