رئیس مجلس شورای اسلامی مسکو را به مقصد تهران ترک کرد

مسکو- ایرنا- «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر یکشنبه در رأس هیأتی به مسکو سفر کرده بود، شامگاه سه‌شنبه مسکو را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ذوالنوری رئیس و ابوالفضل عموئی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی، سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی و بابک نگاهداری مشاور  و رئیس حوزه ریاست مجلس و حسین امیرعبداللهیان معاون رئیس مجلس در امور بین‌الملل، رئیس مجلس را در این سفر سه روزه همراهی کردند.

وی هنگام ترک مسکو درباره دستاوردهای این سفر در جمع خبرنگاران ایرانی گفت: در این سفر در مذاکراتی فشرده با مقامات روسی درباره روابط و مسائل اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی بین دو کشور و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی مذاکرات فشرده‌ای  انجام شد.

قالیباف اضافه کرد: علاوه بر تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب به دولت مسکو، با همتایان خود در دوما و سنا، مقامات اقتصادی، تجاری، سیاسی و امنیتی روسیه دیدار و در خصوص راه های گسترش مناسبات دو کشور در حوزه های گوناگون گفت وگو و تبادل کردیم . 

وی گفت: تقدیم پیام مقام معظم رهبری که بر تعمیق روابط بویژه در بُعد اقتصادی تاکید داشت، تقویت روابط پارلمانی، بررسی موضوع برجام و تحریم های یکجانبه آمریکا از جمله  موضوعات انجام شده در این سفر بود.

قالیباف تصریح کرد: مواضع ما در مورد برجام بروشنی گفته شد و مسوولان روسی نیز از مواضع جمهوری اسلامی حمایت کردند.

رئیس قوه مقننه ایران اظهار کرد: درباره مسائل اقتصادی با تجار و مقامات روس بحت شد و دو طرف بر تقویت همکاری های اقتصادی تاکید کردند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد در بهار سال آینده کمیسیون اقتصادی دو کشور در تهران برگزار شود.

 قالیباف اظهار کرد: همچنین دو طرف با تاکید بر منافع امنیتی، اقتصادی و سیاسی مشترک، توافق داشتیم که به آمریکا فرصت ندهیم در منطقه، دخالت و از تروریست ها حمایت کند.

 وی، حضور و سخنرانی در جمع اندیشمندان اندیشکده های حوزه سیاست خارجی و روابط بین المللی را از دیگر برنامه‌های خود در مسکو عنوان کرد و گفت: در این نشست ها درباره روابط راهبردی دو کشور صحبت و همچنین اهمیت همکاری مسکو و تهران در مسائل فرهنگی و اقتصادی برای روس ها مطرح شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =