نوبخت : ۱۹۰ درصد تعهدات اعتباری دولت تدبیر در گیلان تحقق یافت

رشت- ایرنا_ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از ابتدای دولت یازدهم تا کنون با پرداخت پنج هزار و ۸۳ میلیارد تومان برای اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی و اقتصادی گیلان ۱۹۰ درصد تعهدات اعتباری دولت برای این خطه تحقق یافت.

محمدباقر نوبخت سه شنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان افزود: از آغاز دولت یازدهم تا امروز برای توسعه گیلان ۱۱۱ طرح و پروژه با اعتبار تعهد شده دو هزار و ۶۷۹ میلیارد تومان تعریف شد که تا کنون برای این طرح ها نزدیک به دو برابر رقم تعهد یعنی پنج هزار و ۸۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در این میان برای دستیابی به اهداف تعیین شده ۷۱۳ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است تا تعهدات دولت به انجام مطلوب برسد.
وی شش ماه پیش رو را حائز  اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: برای ماههای باقیمانده تا پایان دولت همچون دوی استقامت که ابتدا با آرامش آغاز و در پایان باید برای رسیدن به هدف تمام انرژی خود را به کار گرفت، همه باید اهتمام کنیم تا فرجام نیکو برای این استان مستعد توسعه برجای بگذاریم.

رییس ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان تصریح کرد :  ۵۹ طرح و پروژه به عناوین مختلف در گیلان احصأ کردیم که با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۹۳۲ میلیارد تومانی قبل از اتمام خدمت دولت به انجام می رسد و می توان پروژه ها را تقدیم مردم استان کنیم.

وی با بیان اینکه تا کنون حدود یک هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان از این اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها پرداخت شده است، تصریح کرد:  یک هزار و ۲۲۲ میلیارد تومان دیگر باید برای تکمیل آنها بپردازیم.

وی در ادامه این جلسه پروژه راه آهن رشت -انزلی را طرح بسیار بزرگی خواند و افزود: این طرح نه  پروژه ای استانی بلکه برای کشور و حتی منطقه حائز اهمیت است که وظیفه ملی  رئیس سازمان برنامه و بودجه است تا این پروژه مهم را تامین اعتبار نماید.

 نوبخت تصریح کرد: در همین راستا فقط طی هفته گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی پرداخت شد تا هیچ عذر و بهانه‌ای برای پیمانکاران این پروژه مهم نباشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد : اگرچه منابع مالی محدود است اما محاسبه استان به استان طرح ها و پروژه ها را داریم و برای پروژه های دارای اولویت هزینه می کنیم همچون تونلی که برای زنده نگهداشتن دریاچه ارومیه در حال احداث است.

 وی با بیان اینکه برای همه استان‌ها تا پایان دولت ۲ برنامه شامل طرح‌های عمرانی و تولیدی در قالب اقتصاد مقاومتی و جهش تولید برنامه ریزی شده است، گفت: باید همه با هم تلاش نمود و هیچ فرصتی را از دست ندهیم تا پروژه‌ها در زمان موعد به بهره‌برداری برسد.

نوبخت، تکمیل پروژه راه آهن رشت -کاسپین و  هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه  قزوین -رشت و شفارود و سدهای لاستیکی  را از جمله طرح های بسیار مهم گیلان دانست و افزود: همچنین برای طرح های مختلف دیگری که برنامه داریم و تلاش می‌کنیم که به این تعهدات عمل نماییم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد:هنر سازمان برنامه و بودجه با وجود محدودیت منابع؛ تقسیم کار و اولویت بندی و برنامه ریزی برای اجرای طرح هاست و باید تلاش شود تا پایان اردیبهشت ماه پروژه های هدف گذاری شده را تقدیم مردم استان کنیم.

وی اظهار داشت:در این میان نه تنها نسبت به طرح‌های عمرانی بلکه به مسائل اجتماعی توجه داریم و هر جا مشکلی است، سازمان برنامه و بودجه تلاش می کند تا مشکل را حل نماید.

نوبخت همچنین  از دستگاه قضایی استان به دلیل کمک در رفع مشکلات و تسهیل در امور قدردانی کرد و گفت: اگر مشکلاتی همچون راه و آسفالت است،  باید کمک کنیم و مشکلات را برطرف کنیم.

وی گفت: اگر پروژه ها از جمله مسیر ریلی قزوین - رشت - انزلی را اکنون انجام نمی دادیم همه اینها به قیمت روز افزایش هزینه فزاینده ای دارد،  مشخص نبود می توانستیم در آینده این تعهدات را به انجام برسانیم یا خیر در حالی که هم اکنون بخش قابل توجهی از مسیر به انجام رسیده و بقیه هم در دست انجام است و بیش از سودی که برای پرداخت اسناد اوراق پرداخت کردیم، ارزش افزوده پیدا کرده است.

رئیس  سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرارسیدن ۲۲ بهمن ماه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امشب را شبی ویژه برای ایرانیان دانست و گفت:  از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز بدون تعصب می توانیم بگوییم که  ایران اسلامی از مستقل ترین کشورهای جهان است.

وی اظهار داشت: این ویژگی ملت بزرگ  برای این استقلال  ۴۲ سال مقاومت کرد و نسبت به همه فشارها ایستادگی نمود و در کنار این اهداف موضوع توسعه کشور یکی از موضوعات مورد عنایت امام (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان یک هدف همواره دنبال شده است و  از همان ابتدای انقلاب اسلامی دولت ها در این راستا تلاش کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha