مدیرکل ارشاد کرمان: رسانه ها واکسیناسیون کرونا را شفاف‌سازی کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در فرآیند طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ گفت: در این مرحله حساس رسانه ها در اطلاع رسانی، شفاف سازی و اقناع افکار عمومی نقش مهمی بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا، محمد رضا علیزاده روز سه شنبه در شورای اطلاع رسانی استان کرمان افزود: در این روزها اطلاعات مختلف و گاها اشتباه و گاه مغرضانه‌ای از سوی مراجع و منابع غیر مرتبط در فضای مجازی و گروههای مختلف  منتشر می شود.

وی تصریح کرد: برخی از این اخبار از سر ناآگاهی است و بخش زیادی از آنها هدفمند و با نیت التهاب آفرینی و دامن زدن به تنش در جامعه با محوریت ویروس کرونا و عمدتا از سوی رسانه های بیگانه طراحی و اجرا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تاکید کرد: امروز شرایط اطلاع رسانی از سوی رسانه ها و فعالان فضای مجازی از هفته های ابتدایی شیوع کرونا نیز  مهم‌تر و حساس‌تر است، به همین دلیل از همه اهالی رسانه استان و فعالان فضای مجازی  انتظار می رود  که با استفاده از تجربیات اخیر  مانند گذشته و بلکه پرتوان تر و هوشمندانه تر در زمینه انتقال اطلاعات در خصوص واکسیناسیون کرونا اقدام نمایند.

وی ادامه داد : هر چه این انتقال اطلاعات مناسب تر سریع تر و دقیق تر صورت بگیرد، ابهامات و سئوالات کمتری در این خصوص به وجود می آید، این امر شرایط را برای سوء استفاده دشمنان و یا ایجاد فضای دوگانگی در جامعه محدودتر خواهد کرد.

علیزاده اظهار داشت : اصرار داریم که رسانه ها و ظرفیت  فضای مجازی مانند ماههای گذشته در میدان حضور داشته باشند، چرا که سئوالهای متعدی از روز آغاز واکسیناسیون کرونا پیش خواهد آمد که جامعه هدف پزشکی کشور و استان و مسئولان مربوطه به همراه اهالی رسانه با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، نقش تعیین کننده ای  در انتقال اطلاعات و اخبار لازم در این زمینه بر عهده دارند.

مرحله نخست تزریق واکس کرونا امروز در بیمارستان افضلی پور کرمان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها