۴۱۲ کلاس درس در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی گفت: ۴۱۲ کلاس درس در قالب ۷۰ مدرسه طی دهه فجر امسال در شهرستان های مختلف استان به بهره برداری رسید.

سپیده طیب قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۱۳۹۹ حدود ۶۰۲ کلاس درس برای احداث در استان در نظر گرفته شده از این تعداد ۱۹۰ کلاس در مهرماه و ۴۱۲ کلاس درس نیز در ایام دهه فجر آماده سازی شد.

وی اضافه کرد: برای ساخت این تعداد کلاس درس آماده حدود یک‌هزار میلیاردریال هزینه شده که از محل اعتبارات ملی و استانی بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی گفت: طی سال گذشته، ۴۷۶ کلاس ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شد.

طیب قاسمی ادامه داد: در مجموع در دولت دوازدهم ۲ هزار و ۱۱ کلاس درس با اعتبار ۲ هزار و ۲۴۴ میلیاردریال احداث شده است.

وی اضافه کرد: ۴۱۹ کلاس و ۳۸۴ مدرسه کانکسی در استان وجود دارد و برچیدن کانکسهایی با جمعیت بالای ۲۰ نفر در اولویت کارهای نوسازی استان است.

آذربایجان غربی با دارا بودن ۶۲۵ هزار دانش آموز و پنج هزار مدرسه در قالب ۱۷ هزار کلاس فیزیکی از استان‌هایی به شمار می رود که دارای کمترین سرانه فضای آموزشی در کشور بوده و نیاز به نوسازی مدارس در کنار احداث فضاهای آموزشی جدید به میزان بسیار زیادی در آن احساس می شود.

طبق اظهارات مسوولان حوزه زیرساخت های آموزشی، میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور ۵.۱۸ و در استان ۴.۰۵ مترمربع بوده که برای رسیدن به متوسط کشوری چهارهزار و ۵۰۰ مدرسه نیاز است و این استان راهی ۱۰ ساله برای رسیدن به میانگین کشوری در عرصه فضای آموزشی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha