وزیر دفاع: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است

تهران-ایرنا-وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران گفت: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است و برای تحقق کامل آن باید ایستادگی و مقاومت کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در جشن ویژه این روز خجسته که با حضور کارکنان وزارت دفاع و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد ، با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای راه استقلال و امنیت کشور به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهیدِ دانشمند دکتر فخری زاده اظهار داشت: امروز در حالی ورود به چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن می گیریم که ورای تصور دشمنان است و آنها انتظار داشتند این انقلاب در سال های آغازین شکست بخورد و در نهایت چله ی خود را نبیند.

وزیر دفاع با بیان اینکه آنهایی که آرزوی شکست انقلاب را می کردند امروز به زباله دان تاریخ پیوستند ، گفت: به کوری چشم دشمنان، امروز انقلاب اسلامی ایران به درختی تنومند و تناور تبدیل شده است.

امیر حاتمی در همین زمینه افزود: البته جنایتکاران و مزدورانی که از صندلی خود پایین آورده شدند باید پاسخ جنایات خود را بدهند و در انتظارات مجازات بمانند.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنانش با بیان اشتراکات و تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های رخ داده در جهان گفت: شباهت انقلاب ها عدم تمکین عده، گروه و یا صنف و جریانی خاص در برابر وضع موجود بوده است اما مردم ایران در انقلاب اسلامی خواسته صنفی نداشتند بلکه دنبال تحقق آرمانی بزرگ با عنوان " استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی " بودند.

وی با بیان تفاوت دیگر انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها گفت: مردم در فرایند انقلاب اسلامی به دنبال رفع هرگونه وابستگی با محقق نمودن شعار " نه غربی نه شرقی" بودند و به همین دلیل مسیر انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها کاملاً متمایز بوده و هست.
 
وزیر دفاع با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیر خود را درست و صحیح تعیین کرده است ، تصریح کرد: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است و برای تحقق کامل آن باید ایستادگی و مقاومت کرد.  

امیر حاتمی با بیان اینکه کشور در دوران جنگ تحمیلی که شرق و غرب علیه آن متحد شده بودند در برابر نظام سلطه ایستادگی و مقاومت کرد ، گفت: نتیجه آن ایستادگی،  اقتدار و امنیت کاملی است که امروز ایران اسلامی و مردم از آن برخوردار هستند.

امیر حاتمی با بیان اینکه ریشه های انقلاب اسلامی با خون شهدای مدافع حرم، شهدای ارتش، سپاه ، صنعت دفاعی و دانشمندان هسته ای مستحکم شده است ، گفت: همه این ها هزینه های ملت و نظام اسلامی برای حفظ دستاوردها و حرکت در مسیر خودکفایی است .

وزیر دفاع با بیان اینکه خون های بسیاری در راه اعتلای امنیت جمهوری اسلامی ریخته شده است ، تأکید کرد: با تبعیت و اجرای تدابیر نورانی و حکیمانه فرمانده معظم کل قواحضرت امام خامنه ای مسیر قدرتمند شدن و افزایش روز افزون بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را با تمام توان دنبال خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار سیاست