۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۵۸
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 84224583
۰ نفر

برچسب‌ها

محموله واکسن کرونا وارد ایلام شد

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: محموله واکسن کرونا امروز وارد ایلام شد و تزریق آن با اولویت کارکنان مراقبت های ویژه بیمارستان های منتخب کرونا در روزهای آینده آغاز می شود.

دکتر محمد کریمیان شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واکسن در ایلام همزمان با سراسر کشور به صورت یکپارچه و صرفا برای کارکنان شاغل در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتخب کرونا تزریق می شود.

وی افزود: بدلیل محدود بودن دوز وارد شده، سهمیه واکسن برای استان محدود است و امروز این سهمیه تحویل دانشگاه علوم پزشکی ایلام شد و بر اساس پروتکل های وزارتی تزریق واکسن آغاز خواهد شد.

اولین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" (Sputnik V) روسیه جهت نمونه برداری و بررسی‌های نهایی ۱۶ بهمن ماه سال جاری وارد کشور شد و بر اساس اعلام سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، محموله دوم تا آخر بهمن ماه جاری و محموله سوم نیز تا ۱۰ اسفند راهی تهران می‌شود و این روند هر دو هفته یک بار ادامه خواهد یافت.

طبق اعلام وزیر بهداشت و درمان از سایر منابع چون "آسترازنکا" از سبد کوواکس به میزان حدود ۴.۲ میلیون دوز در ماه فوریه (بهمن تا اسفندماه) وارد کشور خواهد شد.

همچنین بیش از ۸ پروژه تولید واکسن نیز در کشور در حال انجام است که سه پروژه تولید واکسن در موسسه برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، انستیتو پاستور( با مشارکت کوبا) و موسسه سرم سازی رازی جلوتر از بقیه است و به فاز مطالعه انسانی رسیده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها