۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84224559
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸ پروژه اقتصادی و عمرانی در نمین بهره‌برداری شد

اردبیل - ایرنا - همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور استاندار اردبیل ۱۸ پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرستان نمین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل  روز سه‌شنبه در سفر به نمین و آیین افتتاح این پروژه‌ها گفت: همچنین عملیات اجرایی پروژه‌های مختلف شهری، صنعتی ، گردشگری و اقتصادی نیز با پیش‌بینی اعتبار بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان آغاز شد.

وی افزود: ساماندهی رودخانه و خیابان‌های اطراف نمین با اعتبار  ۲۵ میلیارد  به همت شهرداری از جمله پروژه‌های عمران شهری است که عملیات اجرایی آن آغاز شد.

استاندار اردبیل بیان کرد: شروع عملیات اجرایی تولید لاستیک ۲ هزار تنی، پرواربندی گوسفند هزار و ۲۰۰ راسی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و آهک هیدراته با ۶۵ نفر اشتغال‌زایی از دیگر طرح‌های اقتصادی این شهرستان است.

بهنامجو با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ورودی و تقاطع نمین از تامین اعتبار آن از محل اعتبار استانی و سفر ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت: پیمانکار این پروژه نیز از سوی راهداری انتخاب شده و این طرح به زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: در همین شهرستان واحد تولید نئوپان، تولید کاغذ از سنگ و تولید اسباب‌بازی نیز تکمیل شده که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در آینده نزدیک بهره‌برداری می‌شود.

استاندار اردبیل اظهارکرد: نمین از لحاظ توسعه صنعتی، گردشگری و کشاورزی افق خوبی دارد و کارخانجات خوبی در این منطقه آماده بهره‌برداری بوده که سال آینده افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: در تابستان سال آینده ۲ هزار نفر اشتغال‌زایی در حوزه صنعت در این شهرستان اتفاق می‌افتد که بهره‌برداری از پتروشیمی نمونه‌ای از این واحدها است.

بهنامجو به بهره‌برداری از کارخانه نئوپان و ام دی اف در این شهرستان در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: با اضافه شدن این واحد ، استان اردبیل حائز جایگاه دوم در تولید ام دی اف در کشور می‌شود.

وی افزود: در راستای توسعه گردشگری در این شهرستان نیز منطقه‌ای در روستای سوها از سوی منابع طبیعی به سرمایه‌گذار واگذار شده و با اجرای این طرح، یک منطقه خوب دیگر هم به پتانسیل‌های گردشگری اضافه می‌شود.

وی گفت: در خصوص توسعه زیرساخت‌های گردشگری فندقلو نیز اقدامات لازم انجام گرفته و تا ۲ ماه اول سال آینده تکمیل خواهد شد.

نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها