۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84224545
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح فرهنگی شهرداری اراک به بهره برداری رسید

اراک - ایرنا - ۱۲ المان شهید شاخص ملی و موزه اسناد تاریخی شهر اراک همزمان با دهه مبارک فجر با حضور مسئولان استانی و محلی رونمایی شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی عصر سه شنبه در آیین رونمایی از المان ۱۲شهید ملی گفت: امسال از قبر مجازی شهید سپهبد قاسم سلیمانی به عنوان شهید محور مقاومت در مزار شهدای اراک رونمایی شده بود.
مرتضی انصاری فر افزود: مقرر شده بود در راستای تروبج فرهنگ ایثار و شهادت یادمانی از ۱۲شهید ملی در این مکان مقدس رونمایی کنیم که با پیگیری مدیریت آرامستان اراک این اقدام در کوتاه ترین زمان انجام شد که جای تقدیر دارد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تاکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه نهادینه شود و مسیری که شهدای اسلام ترسیم کردند به نسل های آتی جامعه منتقل شود.
انصاری فر با اشاره به گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن نیز بیان داشت: فردا ۲۲ بهمن ماه آغاز ۴۳سالگی تجدید میثاق با شهدای گرانقدر نظام جمهوری اسلامی است.
وی اظهار داشت: عزت و اقتدار کنونی نظام جمهوری اسلامی مرهون خون مقدس شهدا و جانفشانی ایثارگران است.
 رئیس سازمان آرامستان اراک نیز گفت:  سال گذشته به منطور ترویج و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا مقرر بود از المان ۱۲ شهید شاخص ملی در آرامستان رونمایی شود اما شیوع بیماری کرونا مانع از این اقدام فرهنگی شد.
" ابو الفضل جلالوند" افزود: یک سال گذشته به واسطه شیوع بیماری کرونا، سال بحرانی برای تمام مردم جهان بود اما شاید زحمات پرسنل آرامستان برای مردم ملموس نبود.
وی تاکید کرد: این قشر زحمتکش و خدوم همواره پای کار بودند به همین سبب پنجشنبه آخر سال را به پاس زحمات آنان  روز "خدمتگزاران گمنام "نامگذاری شده است.
جلالوندی افزود : از سال گذشته پرسنل این سازمان دغدغه زیادی در خصوص تامین زمین و الحاق آرامستان جدید داشتند که با تعامل و همکاری مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی شهر اراک این مشکل رفع شد.
سرپرست شهرداری کلانشهر اراک در این آیین گفت: امسال بخش اعظمی از طرح های عمرانی حوزه شهری به بهره برداری رسید و اجرای بخشی از طرح ها نیز در حال انجام است.
" سعید بیاتیان" افزود: موزه اسناد تاریخی اراک در منزل محسنی با پیگیری های شورای اسلامی شهر در تملک شهرداری قرار گرفت.
وی تصریح کرد: بهره برداری از ۱۳ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، فاز نخست مسیر پیاده راه سازی و ادامه این مسیر، بهره برداری از تصفیه خانه کشتارگاه با اعتبار ۳۵میلیارد ریال از جمله برنامه های در دست اقدام حوزه مدیریت شهری است.
سرپرست شهرداری اراک یادآور شد: سه زمین چمن مصنوعی در سه نقطه شهر اراک امروز بهره برداری شد که تا پایان سال سه زمین چمن مصنوعی دیگر افتتاح می شود.
سرپرست شهرداری اراک ادامه داد: ایجاد سوله فروش پرندگان زینتی، آغاز عملیات اجرایی باغ ایرانی و همچنین بهره برداری از دره گردشگری گردو نیز در دست اجرا است.
بیاتیان با اشاره به دیگر طرح های عمرانی شهری اراک نیز گفت: بهره برداری از تقاطع غیر همسطح میدان مقاومت در دوره شورای پنجم صورت می گیرد و افتتاح سه تقاطع دیگر در دستور کار شهرداری قرار دارد.
وی بیان کرد: فردا همزمان با کلنگ زنی این طرح نصب روز شمار شش ماهه طرح را خواهیم داشت که با تعامل و همکاری شورای اسلامی شهر در این بازه زمانی طرح بهره برداری شود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز با اشاره به گرامیداشت یوم الله ۲۲بهمن ماه بیان داشت: مردم طی ۴۲ سال گذشته در مسیر استقلال و آزادی ایستادگی کرده و همچنان پرچم مقاومت پابرجاست.
مرتضی سورانه تاکید کرد: سال جاری به دلیل گسترش بیماری کووید ۱۹ رکود اقتصادی در بعد بین المللی زده شد اما در حوزه شهری نشانی از این رکود ایستایی و توقف طرح های عمرانی مشهود نبود.
وی افزود: سال جاری اجرای طرح های  بزرگ عمرانی کلانشهر اراک همچون بلوار شهید جهانپناه، پل شهید نبیری و صیدی که سالیان طولانی متوقف شده بودند با همت و تدبیر شورای اسلامی شهر و شهرداری به بهره برداری رسید.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: با شیوع کرونا، تمامی معابر شهری و وسایل حمل و نقل عمومی شهر با تلاش و همت پرسنل خدوم شهرداری ضد عفونی می شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت: شورای پنجم اسلامی کلانشهر اراک بودجه حوزه شهری را از چهار میلیارد ریال به ۱۱میلیارد ریال افزایش داده است.
" ایرج رضایی " بیان داشت: توجه به مسائل تاریخی شهر ، حفظ هویت شهری، توجه به توسعه ورزش‌های همگانی، توزیع عادلانه امکانات در تمام سطح شهر و توجه ویژه به مناطق محروم و سکونتگاه های غیررسمی از جمله برنامه و فعالیت هایی است که در شورای شهر مورد توجه ویژه قرار دارد و با جدیت پیگیری می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها