انتقاد جنبش انصارالله از اظهارات نماینده سازمان ملل در امور یمن

تهران – ایرنا – سخنگوی جنبش انصارالله روز سه شنبه با انتقاد از اظهارات «مارتین گریفیتس» نماینده انگلیسی سازمان ملل متحد در امور یمن، او را نماینده کشورش در لباس سازمان ملل خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام در توییتی نوشت: منطق سفیر انگلیس، گریفیتس که اقدامات هموطنان ما را که از خود دفاع می‌کنند، خصمانه توصیف می کند؛ او را نماینده کشورش (انگلیس) در لباس سازمان ملل متحد می‌سازد.

وی در ادامه نوشته است: کسی که برای برقراری صلح میانجیگری می‌کند، ‌می‌بایست از منطق کج خود دست بردارد.

سخنگوی جنبش انصارالله در پایان نوشته است: اگر سازمان ملل متحد بر بررسی امور یمن از نگاه چهار کشور متجاوز اصرار دارد، ‌در این صورت، خود آنها نیز در تداوم رنج‌های مردم یمن سهیم هستند.

گریفیتس پیش تر اقدامات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب را «خصمانه» خواند و ابراز نگرانی کرد.

این درحالی است که حملات هوایی ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته در استان مأرب یمن ادامه داشته و مناطقی در این استان بمباران شده است.

همچنین براساس واقعیت تحولات سریع در مأرب که از پیش بینی سقوط قریب الوقوع شهر به دست نیروهای صنعا خبر می‌دهد، عربستان برای دستیابی به دستاوردها یا حداقل اطمینان از حفاظت از آن در حال افزایش تحرکات منطقه‌ای و بین المللی خود است؛ زیرا شکست در این برگه مهم است چون که آخرین منطقه در شمال است و تنها دستاورد عربستان در سال‌های گذشته از عمر جنگ یمن بوده که با آن مانور داده است.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار جهان