وزیر دفاع: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است

تهران - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است و نتیجه ایستادگی مردم برابر نظام سلطه، اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ حاتمی در حضور کارکنان وزارت دفاع اظهار داشت: امروز در حالی ورود به چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم که ورای تصور دشمنان است و آنها انتظار داشتند این انقلاب در سال‌های آغازین شکست بخورد و در نهایت چله خود را نبیند.

وزیر دفاع با بیان اینکه آنهایی که آرزوی شکست انقلاب را می‌کردند امروز به زباله دان تاریخ ریخته شدند، گفت: به کوری چشم دشمنان، امروز انقلاب اسلامی ایران به درختی تنومند و تناور تبدیل شده است.

امیر حاتمی افزود: البته جنایتکاران و مزدورانی که از صندلی خود پایین آورده شدند باید پاسخ جنایات خود را دهند و در انتظارات مجازات بمانند.

وزیر دفاع با بیان اشتراکات و تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های رخ داده در جهان گفت: شباهت انقلاب‌ها عدم تمکین عده، گروه و یا صنف و جریانی خاص در برابر وضع موجود بوده است اما مردم ایران در انقلاب اسلامی خواسته ی صنفی نداشتند بلکه دنبال تحقق آرمانی بزرگ با عنوان " استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی " بودند.

وی با بیان تفاوت دیگر انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها گفت: مردم در فرایند انقلاب اسلامی به دنبال رفع هر گونه وابستگی با محقق نمودن شعار " نه غربی نه شرقی" بودند و به همین دلیل مسیر انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها کاملاً متمایز بوده و هست.
 
وزیر دفاع با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیر خود را درست و صحیح تعیین کرده است تصریح کرد: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است و برای تحقق کامل آن باید ایستادگی و مقاومت کرد.  

امیر حاتمی با بیان اینکه کشور در دوران جنگ تحمیلی که شرق و غرب علیه آن متحد شده بودند برابر نظام سلطه  ایستادگی  و مقاومت کرد گفت: نتیجه آن ایستادگی، اقتدار و امنیت کاملی است که امروز ایران اسلامی و مردم از آن برخوردار هستند.

امیر حاتمی با بیان اینکه ریشه‌های انقلاب اسلامی با خون شهدای مدافع حرم، شهدای ارتش، سپاه، صنعت دفاعی و دانشمندان هسته‌ای مستحکم شده است، گفت: همه این‌ها هزینه‌های ملت و نظام اسلامی برای حفظ دستاوردها و حرکت در مسیر خود کفایی است.

وزیر دفاع با بیان اینکه خون‌های بسیاری در راه اعتلای امنیت جمهوری اسلامی ریخته شده است، تأکید کرد: با تبعیت و اجرای تدابیر نورانی و حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای مسیر قدرتمند شدن و افزایش روز افزون بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را با تمام توان دنبال خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =