سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان در دزفول آغاز به کار کرد

دزفول- ایرنا- سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مِهر دزفول، عصر سه‌شنبه با حضور جمعی از هنرمندان و مسوولان محلی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پارک خانواده این شهرستان آغاز به کار کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول در حاشیه آیین گشایش این جشنواره به خبرنگار ایرنا گفت: حدود ۴۰ اثر در سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان در بخش نویسندگی پذیرفته شدند که پس از انتخاب هیات داوران در ۲۵ بهمن داوری آنها آغاز خواهد شد.
نادر سعادتی فرد افزود: ۲۰ اسفند نیز اختتامیه این جشنواره برگزار و پنج اثر به عنوان آثار برتر معرفی خواهند شد.
وی با بیان اینکه قرار است یک کتابچه از  آثار برتر این جشنواره تهیه شود گفت: آثاری از شهرکرد، اصفهان، کرمانشاه، خراسان رضوی، خوزستان و لرستان دراین جشنواره شرکت کرده‌اند. 
مسوول انجمن نمایش خوزستان نیز در این آیین گفت:پنج اثر برگزیده این جشنواره در اولویت کارهای سال بعد خواهند بود.
محمد یاقوت پور افزود: نداشتن پلاتوی تخصصی تئاتر یکی از مشکلات هنرمندان دزفول است که این امر باعث شده گروه‌های نمایشی برای حضور در جشنواره‌های تخصصی دچار مشکل شوند. 
وی گفت: اگر از بودجه شهرستان برای تامین ابنیه این پلاتو استفاده شود اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز می‌تواند آن را تجهیز و در اختیار هنرمندان قرار دهد.
فرماندار دزفول نیز در این آیین از دست اندرکاران اجرای این جشنواره قدردانی کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم ظرفیتها شهرستان دزفول را رونمایی کنیم.
علی فرهمندپور افزود: اساتید و هنرمندان باید از آثار و قصه‌های کهن دزفول در اجرای فعالیت هنری خود استفاده کنند.
وی ادامه داد:تلاش ما این است هنرشهرستان دزفول را ارتقا دهیم زیرا هنرمندان شایسته ای در این شهرستان وجود دارد.

رونمایی از پوستر جشنواره، اجرای سرود، شعر و نمایش از دیگر برنامه‌های آیین گشایش جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها