تاکسیرانان پایتخت در روز جشن انقلاب به خط می‌شوند

تهران- ایرنا- سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد: تاکسیرانان داوطلب پایتخت در جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضوری فعال دارند.

به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت این ایام روز سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و نیاز به رعایت مسائل بهداشتی، راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور نفرات برگزار نخواهد شد و به صورت رژه موتورسوار و خودروسوار به انجام می رسد.

در این اطلاعیه آمده است: تاکسیرانان داوطلب که شرایط حضور دارند، می توانند با خودروهای تاکسی خود در مسیرهای حرکت خودروسواران از میدان صادقیه- بزرگراه محمد علی جناح و میدان فتح- بزرگراه آیت الله سعیدی به سمت میدان آزادی به جمع مشتاقان بپیوندند تا در برگزاری این مراسم ملی سهیم شوند و همچنین عوامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران همزمان با راهپیمایی در آماده باش کامل و در ۱۰ محور مستقر هستند تا خدمات رسانی مناسبی به تاکسیرانان و در صورت نیاز دیگر خودروهای حاضر در مراسم انجام شود.

به گزارش ایرنا، روزانه حدود ۸۰ هزار تاکسی در پایتخت فعالیت دارد که بر اساس آمارها روزانه حدود ۲ میلیون نفر در تهران و ۹ میلیون نفر در کلان‌شهرها از تاکسی برای جابجایی درون‌شهری خود استفاده می‌کنند.

نخستین اتومبیل کرایه در تهران که بعدها نام تاکسی روی آن نهاده شد، طی سال ۱۳۰۶ آغاز به کار کرد؛ آن زمان تعداد مسافران تاکسی مانند جمعیت شهر اندک بود اما کسی گمان نمی‌کرد رشد روزافزون شهر و جمعیت، وضعیت تاکسی‌های پایتخت را به گونه‌ای تبدیل کند که روزانه بیش از چهار میلیون سفر با آن انجام شود و ۲۲ درصد سهم ترددهای روزانه شهروندان را به خود اختصاص دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها