سلطانی‌فر: دولت تدبیر و امید مدیران جوان را برای آینده کشور پرورش داد

اردبیل - ایرنا - وزیر ورزش و امور جوانان گفت: یکی از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید تربیت نیروی مدیریتی برای آینده کشور است، بسیاری از مدیران کشور که سابقه بسیاری هم داشتند کنار رفته و مدیران جوان در بدنه دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی کشور بکار گرفته شد.

به گزارش ایرنا ، مسعود سلطانی‌فر سه‌شنبه در نشست با فعالان سمن‌های استان اردبیل بیان کرد: در بحث سمن‌ها  رشد کمی بسیار خوبی داشتیم، اما در کنار این باید به  رشد کیفیت و  توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد نیز توجه بیشتری داشته باشیم چرا که سمن‌ها خواستگاه بسیاری از مدیران آینده کشور خواهد بود. 

وی بیان کرد: در حالی که در سال ۹۲ تعداد سمن‌ها در کشور زیر ۱۰۰ سمن بود این تعداد هم اکنون به بیش از سه هزار سمن افزایش یافته است.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه نهادهای مدنی در نهادینه کردن قانونمداری بسیار تاثیرگذار هستند، اظهار کرد: در ناآرامی‌های سال‌های ۹۶ و ۹۸ حتی یک نفر هم از اعضای سمن‌های ما حضور نداشتند و این نشان می‌دهد که نهادهای مدنی چقدر می‌تواند در امور تاثیرگذار باشد. 

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اعتقاد دارم که امن‌ترین کشورها آزادترین کشورها هستند، ما نباید بترسیم که جوانان ما و اعضای سمن‌ها آزادانه صحبت می‌کنند. 

وی گفت: دموکراسی و مردم‌سالاری در کشور ما خیلی سریع رشد کرده است، اگر به سیر تحول حکومت در کشورهای دموکراتیک نگاه کنید می‌بینیم که سرعت رشد دموکراسی آن هم در سایه یک حکومت دینی در کشور ما بسیار چشمگیر  بوده است. 

وی در پاسخ به مطالبه اعضای سمن‌های استان اردبیل گفت: احداث خانه جوان استان اردبیل با تخصیص زمین از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و تامین بودجه در سال ۱۴۰۰ شروع می‌شود. 

وزیر ورزش و امور جوانان در یک سفر یک روزه به استان اردبیل روز سه‌شنبه سالن دو و میدانی ورزشگاه علی دایی و سه طرح دیگر ورزشی را افتتاح کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها