۹۰ تن در شاهرود واکسن کرونا  می‌زنند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: براساس شیوه نامه‌های ابلاغی کشوری ۹۰ تن از کارکنان بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود برای مقابله با ویروس کرونا واکسینه می شوند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه سه شنبه با بیان اینکه واکسیناسیون کارکنان بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونایی آغاز شده، افزود: در مرحله نخست واکسیناسیون این تعداد از همکاران در دستور کار است.

وی از شناسایی ۶۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و اظهار داشت: در چند روز گذشته با افزایش نسبی در مراجعه به مراکز درمانی و شناسایی موارد جدید مواجه بودیم.

چمن با بیان اینکه مجموع مبتلایان به این ویروس از آغاز همه گیری تاکنون در شرق استان سمنان به ۶ هزار و ۷۴۵ تن رسید، تصریح کرد: در کنار موضوع واکسیناسیون تاکید می شود، مهمترین راهکار های مقابله با ویروس کرونا رعایت اصول بهداشتی، فاصله فیزیکی . استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات است.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۳۹۶ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۹ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۶۲۵ تن رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۷ هزار و ۶۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۹۷ تن بستری شدند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها