چهار فروند بالگرد «شینوک» به سیستم اطفاء حریق تجهیز شدند

تهران - ایرنا - فرمانده هوانیروز ارتش گفت: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی از چهار فَروند بالگرد «شینوک» مُجهز به سیستم اِطفاء حَریق به روز در هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی اظهار داشت: برای اولین بار یک فَروند بالگرد شینوک برای عملیات سوخت‌گیری هوایی بین بالگردها ساخته شده  است که در آینده به هوانیروز ملحق خواهد شد.

وی افزود: بالگردهای شینوک مجهز به سیستم اِطفاء حَریق هوانیروز، مأمویت مهار آتش در جنگل‌ها و سایر نقاط کشور را بر عهده دارد و در این مسیر هم به مردم عزیز ایران خدمت خواهد کرد، این بالگردها به شکل بومی ساخته وبه این نیرو الحاق شد.

امیر قربانی از ساخت و رونمایی یک فَروند بالگرد شینوک در هوانیروز ارتش با قابلیت سوخت‌گیری هوایی بین بالگردها در این نیرو خبر داد و اضافه کرد: یک فَروند بالگرد شینوک را برای عملیات سوخت‌گیری هوایی بین بالگردها ساخته و در آستانه الحاق به هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران داریم، این کار برای اولین بار در کشور انجام شد و تنها برخی از کشورها از این فناوری برخورداراند، که اقدام بسیار ارزشمندی است.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش مهم این بالگرد در تداوم عملیات بالگردهای این نیرو به ویژه در میدان نبرد، تصریح کرد: ما قبلاً در میدان نبرد مجبور می‌شدیم برای سوخت‌گیری از تانکرهای سوخت زمینی استفاده کنیم که در بحث نبرد و مَنطقه عملیات یک مُعضل جدی بود و اشکالاتی برای ما به ویژه در مناطق صعب العبور عملیاتی به وجود می‌آورد.

امیر قربانی افزود: امروز توسط بالگرد شینوک هم‌زمان به دو بالگرد سوخت رسانی می‌کنیم و تداوم عملیات و مأموریت را در این زمینه خواهیم داشت تا مشکلی برای انجام مأموریت در بحث سوخت‌رسانی ایجاد نشود.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جریان نهضت قطعه‌سازی در این نیرو، از ساخت ۶۰۰ نوع قطعه موردنیاز ناوگان بالگردی خبرداد و اضافه کرد: ما بحث قطعه سازی را در این نیرو داریم، بحمدالله ۶۰۰ نوع قطعه ساخته  شده است و در تیراژ ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تایی این قطعات تحویل ناوگان بالگردی شده است که همه محصول ساخت هوانیروز است.

امیر قربانی اظهار کرد: هشت فروند بالگرد که سال‌ها زمین‌گیر بودند نیز به مناسبت دهه مبارک فجر آماده پرواز شدند، این کار هم بسیارارزشمند است و این بالگردها به مجموعه محصولات دفاعی این نیرو اضافه شدند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار سیاست