معاون استاندار اصفهان درباره عادی‌انگاری کرونا هشدار داد

کاشان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا اصفهان درباره عادی‌انگاری شرایط کرونایی و رعایت‌نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این استان به خصوص منطقه کاشان هشدار داد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الله غلامی روز سه‌شنبه در آیین افتتاح طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تاکید بر اینکه نباید مرگ و میرهای ناشی از کرونا در آذر امسال فراموش شود، افزود: هر چه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کم شود خطر مرگ و میر و ابتلا به بیماری کووید ۱۹بیشتر می‌شود.

وی با قدردانی از زحمات کادر درمان ادامه داد: هر مقدار دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود زحمات مجموعه افراد بهداشت و درمان کشور از بین می‌رود.

سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا اصفهان، عادی‌انگاری شرایط ویروس کرونا از سوی مردم را بسیار خطرناک دانست و تصریح کرد: عادی‌انگاری موجب آسیب‌ها و خطرهای جبران‌ناپذیر خواهد شد.

فرماندار کاشان نیز گفت: به میمنت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۹۰ طرح با اعتبار ۳۶۲ میلیارد تومان در این شهرستان کاشان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد.

علی‌اکبر مرتضایی افزود: طرح‌های دهه فجر امسال در کاشان نسبت به دهه فجر سال گذشته به لحاظ تعداد ۲۷ درصد و از نظر اعتبار مالی پنج درصد افزایش یافته است.

هشت طرح فرهنگی، بهداشتی و عمران شهری دهه فجر با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۱۷۹ میلیون تومان روز سه‌شنبه با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان در کاشان به بهره‌برداری رسید.

در این بین، چهار پایگاه سلامت در مجموع با زیربنای نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار پنج میلیارد و ۲۷۹ میلیون تومان از محل اعتبارهای دانشگاه  علوم پزشکی کاشان در این شهر با حضور استاندار اصفهان بهره‌برداری شد.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا  اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها