۱۱ طرح بهسازی راه درسطح محورهای جاده ای قم اجرا شد

قم-ایرنا- رییس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم گفت: طی سال ۹۹ ، ۱۱ طرح احداث و بهسازی راه با اعتباری افزون بر ۹۸۰ میلیارد ریال درسطح محورهای جاده ای استان اجرایی شده است.

به گزارش شامگاه سه شنبه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم ، محمدرضا زید آبادی اظهار داشت: اجرای ۱۱ طرح عمران جاده ای طی مدتی کمتر از یکسال درزمره اقدامات جهادی است.

وی تصریح کرد : توجه به این موضوع که اعتبار اجرایی این طرح ها افزون بر ۹۸۰ میلیارد ریال با احتساب ۲۵ درصد افزایش بوده بر ارزش اقدامات صورت گرفته در حوزه احداث و بهسازی راههای استان قم افزوده است.

به گفته وی، اجرا و بهره برداری از طرح چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه که از مطالبات جدی اهالی و در راستای رفع سه نقطه پرتصادف بود یکی از طرح های مهم در این زمینه است.

رییس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم بیان کرد: طول این طرحکه درهفته دولت افتتاح شد افزون بر ۶ کیلومتر و هزینه اجرایی آن بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال بود.

زیدآبادی اجرای طرح بهسازی محور راهجرد – سلفچگان را در زمره اقدامات شاخص در سال ۹۹ دانست و ادامه داد: طول مسیر طرح ۸ کیلومتر و درقالب طرح بازیافت سرد آسفالت و با اعتباری حدود ۹۲۰ میلیارد ریال اجرا شد و در مراحل تکمیلی قرار دارد .

رییس اداره نگهداری راههای قم با اینکه جاده قدیم قم – تهران در زمره محورهای ترانزیتی کشور است اظهار داشت : طی سال جاری و با هزینه ای افزون بر ۶۶ میلیارد ریال طرح بهسازی ۱۴ کیلومتر از این محور شریانی اجرا و مورد بهره برداری واقع شده است.

زیدآبادی با اشاره به طرح بهسازی و روکش آسفالت بزرگراه سلفچگان – دلیجان گفت: دراین طرح ۱۷ کیلومتر از بزرگراه شریانی سلفچگان – دلیجان با اعتباری بالغ بر ۷۱ میلیارد ریال بهسازی شد و در آخرین مراحل تکمیلی قرار دارد.

وی درخصوص اجرای طرح ابرار ( اقدام برای راههای روستایی ) درسطح راههای روستایی استان نیز اظهار کرد:  پس از احصا روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان ، نسبت به آسفالت مسیرهای دسترسی این روستاها با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اقدام شده است.

زیدآبادی با اشاره به طرح بهسازی باند جنوبی کمربندی قم – اراک گفت: طی این اقدام طرح بهسازی ۱۰ کیلومتر از کمربندی قم – اراک با اعتباری بیش از ۶۳ میلیارد ریال اجرایی شده که پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد دارد.

رییس اداره نگهداری راههای استان قم یادآور شد: نگهداری از آزادراه قم – تهران که سومین محور ترافیکی کشور است در اولویت اقدامات این اداره کل قرار دارد.

وی تصریح کرد : طی سال ۹۹ بهسازی ۹ کیلومتر از این آزادراه با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال به مرحله اجرا درآمد که تا کنون ۶۵ درصد رشد فیزیکی داشته است .

زید آبادی گفت: طرح های بهسازی محور قدیم قم – کاشان به طول ۱۰ کیلومتر ، بهسازی محور پردیسان – ورجان به طول ۴ کیلومتر و رمپ A  تقاطع خرمشهر به طول ۲ کیلومتر از جمله طرح های دیگری است که درسال جاری در حال انجام است.

به گفته وی،  اعتبار اجرایی هریک از این طرح ها به ترتیب : ۸۱ میلیارد ریال ، ۲۸ میلیارد ریال و ۳۲ میلیارد ریال می باشد .

زیدآبادی  طرح احداث راه دسترسی نمایشگاه بین المللی قم را مورد اشاره قرار داد و افزود:  اعتبار احداث این مسیر که  طول آن ۲ کیلومتر و در آزاد راه قم – تهران قرار دارد بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال است که بزودی طرح احداث آن اجرایی خواهد شد.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهارراه فرعی است که از جمله آنان می‌توان به آزادراه قم - تهران، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان، آزادراه قم - گرمسار و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک اشاره کرد.

۳۰۸ کیلومتر آزادراه، ۱۹۱ کیلومتر راه اصلی عریض، ۱۳۴ کیلومتر راه اصلی معمولی، ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و ۶۵۴ کیلومتر راه فرعی درجه ۲ آسفالته در استان قم وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها