۲۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۸
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84224471
۰ نفر

برچسب‌ها

چند طرح کشاورزی در ورامین افتتاح شد

تهران- ایرنا- همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، چند طرح کشاورزی روز سه‌شنبه در مناطق مختلف شهرستان ورامین افتتاح شد.

فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم گفت: شهرستان ورامین با دارا بودن هزاران هکتار اراضی مرغوب کشاورزی و تولید سالانه هزاران تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و گوشت، قطب تولید محصولات کشاورزی استان تهران محسوب می‌شود و همه ساله طرح‌های متعدد کشاورزی در این شهرستان اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد.
حسین کاغذلو افزود: در ایام الله دهه مبارک فجر امسال، ۳۰ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۴۸۸ میلیارد ریال اجرا و به بهره‌برداری رسید تا زمینه رشد و توسعه کشاورزی نوین در این شهرستان فراهم شود.
وی گفت: با افتتاح ۱۹ طرح آبیاری نوین به مساحت ۳۳۰ هکتار و اعتبار ۱۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال، مجمع اراضی کشاورزی شهرستان که به شیوه نوین آبیاری می‌شود، به ۱۶ هزار هکتار افزایش یافت.
کاغذلو همچنین به افتتاح ۱۱ گلخانه به مساحت ۱۳۸ هزار مترمربع اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۴۷۱ میلیارد ریال افتتاح و مجموع گلخانه‌های شهرستان ورامین را به ۵۳۰ هکتار رساند.
وی گفت: با افتتاح این طرح‌ها برای ۸۴ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، ۶۳ طرح در حوزه‌های شهری و روستایی و با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
فرماندار ورامین تصریح کرد: این طرح‌های در حوزه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، آموزش و پرورش، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، برق، شهرداری، بخشداری، دامپزشکی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و دانشگاه علوم پزشکی است.
وی گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، برای ۸۶۵ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها