تاکید استاندار تهران بر پیگیری مشکلات شهرستان‌های جنوب و جنوب شرق

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به مشکلات شهرستان های جنوب و جنوب شرق استان بر لزوم پیگیری مشکلات شهرستان های پاکدشت، پیشوا، ورامین و قرچک تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات شهرستان های جنوب و جنوب شرق استان با محوریت پاکدشت، پیشوا، ورامین و قرچک اظهار داشت: تهران و شهرستان های استان تهران از ابعاد مختلف با کمبودهای زیادی درگیر هستند، در زمینه کمبود سرانه آموزش و پرورش بعد از البرز دومین استان هستیم و در زمینه کمبود آب نیز بعد از سیستان و بلوچستان در رده دوم قرار داریم.
 
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و سلامت نیز کمبودهای استان مشهود است و به لحاظ تخت بیمارستانی سهم شهرستان های تهران ۶ دهم درصد به ازای هر هزار نفر می باشد، از سوی دیگر وجود تعداد زیادی از اتباع در استان نیز مسائل خاص خود را به همراه دارد.
 
استاندار تهران سپس با اشاره به اینکه ۴۴ درصد اراضی کشاورزی استان تهران در شهرستان های جنوب و جنوب شرق استان قرار دارد افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت شهرستان های پاکدشت، پیشوا، ورامین و قرچک یک و نیم میلیون نفر می باشد که نرخ رشد جمعیت نیز ۱.۲۴ درصد است، به علاوه ۲۴ درصد جمعیت روستایی استان در این چهار شهرستان قرار دارند که این مسائل نیازمند توجه جدی می باشد.
 
محسنی بندپی گفت: تعیین تکلیف سهمیه آب کشاورزی شهرستان ها از سد ماملو، موضوع کمربندی پاکدشت، تعیین تکلیف بیمارستان پیشوا، برق شهرک های صنعتی، توجه به موضوعات کشاورزی در این شهرستان ها، پایانه صادراتی در پاکدشت از جمله موضوعات مهمی است که نیاز به پیگیری دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: مسئولان استان پیگیر مشکلات شهرستان ها در حوزه های مختلف هستند، از سوی دیگر نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی نیز باید این مطالبه گری را در مجلس داشته باشند تا در بودجه ۱۴۰۰ زمینه برای حل مشکلات استان تهران فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها