دادستان نظامی تهران: هوشمندسازی پیش نیاز تحقق امنیت پایدار است

تهران- ایرنا- دادستان نظامی استان تهران گفت: بدون هوشمندسازی و اقدامات مدیریتی و نظارتی نمی‌توان امنیت پایدار را در کشور محقق کنیم و این امر مستلزم ایجاد زیرساخت‌های مناسب و نهادینه شدن استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در امور مختلف است.

غلام عباس ترکی روز سه‌شنبه در آئین افتتاح مجتمع قضایی شرق استان تهران که در سالن همایش‌های شهدای پاکدشت برگزار شد اظهار داشت: آنچه امروز موجب افزایش امنیت در منطقه و کشور می‌شود، فقط تشدید مجازات نیست بلکه گزارش به موقع جرائم و تخلفات و کشف جرائم از مواردی است که در حفظ امنیت و بازدارندگی اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.
وی افزود: لازمه اقتدار، بداخلاقی و رفتار نامناسب با مراجعین و مردم نیست بلکه باید تلاش کرد تا با رافت و عطوفت با مردم برخورد کنیم که این امر لازمه داشتن نیروی مسلح مقتدر است.
وی اظهارداشت: یکی از پیش‌نیازهای تأمین امنیت پایدار، هوشمند سازی است که این امر مستلزم ایجاد زیرساخت‌های مناسب و نهادینه شدن استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در امور مختلف است.
وی با اشاره به افتتاح مجتمع قضایی شرق استان تهران اظهار داشت: این مجتمع هم دادسرای نظامی و هم دادگاه نظامی را در بر خواهد داشت و موجب افزایش امنیت در منطقه شده و ارتقای آرامش شهروندان را به همراه خواهد داشت.
ترکی ادامه داد: راه اندازی این مجتمع، ارتقای کارآمدی و کارایی و سلامت نیروهای مسلح، خدمت رسانی بیشتر به مردم و دسترسی آسان و نزدیکتر مردم به عدالت را به همراه خواهد داشت .
وی افزود: آگاهی و آموزش حقوقی و قضایی نیروهای مسلح مستلزم کار عالمانه و مجاهدانه است که این امر در نتیجه همکاری همه بخش‌های نیروهای مسلح و فرماندهان و مسوولین اجرایی استان تحقق می‌یابد .
هدف اصلی تشکیل قوه قضائیه توسعه عدالت در جمهوری اسلامی است
رئیس سازمان قضایی استان تهران نیز در این مراسم گفت: در راستای خدمت رسانی به مردم جنوب‌شرق استان تهران مجتمع قضایی در شهرستان پاکدشت تاسیس و در خدمت مردم شرق استان از فیروزکوه، دماوند و پیشوا و شهرستان‌های جنوب‌شرق قرار می‌گیرد.
عباسعلی فراتی افزود: با توجه به تجربه ای که در غرب استان حدود سه سال پیش با تاسیس مجتمع قضایی در شهریار و حضور دستگاه قضا بدست آمد نتیجه و آثار خوبی را مبنی بر دسترسی آسان و کاهش جرائم به دنبال داشت، این مجتمع در شرق استان تهرن نیز راه اندازی گردید.
وی اظهار داشت: با توجه  وجود منطقه پارچین در شرق استان و وضعیت ترافیکی بزرگراه امام رضا(ع) وجود مجتع قضایی در شرق الزامی بود که این مهم با همت و همکاری مسوولین شهرستان و مشارکت نیروهای مسلح  محقق شد.
فراتی تصریح کرد: برگزاری نخستین همایش پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جرائم به سال ۱۳۷۱ برمی‌گردد و بیش از ۳۰ سال است که سازمان قضایی با تلاش و همراهی فرماندهان نیروهای مسلح در سراسر کشور فعالیت کرده و اثر بخشی خود را در تأمین امنیت پایدار به نمایش گذاشته است.
وی با اشاره به اجرای برنامه ۵ ساله در سازمان قضایی گفت: اجرای این برنامه ۵ ساله موجب کاهش و کنترل نرخ جرم در جامعه شده است.
سازمان قضایی نیروهای مسلح شرق استان تهران روز سه شنبه و با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پاکدشت افتتاح شد.
این سازمان به شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه خدمات خود را ارائه می‌کند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =