پروژه آبخیزداری شهرستان پاسارگاد به بهره‌برداری رسید

شیراز-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس، همزمان با دهه مبارک فجر، پروژه آبخیزداری حوضه رحیم آباد شهرستان پاسارگاد را افتتاح کرد.


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد، سه‌شنبه در دهمین روز از دهه فرخنده فجر در آیین افتتاح این طرح گفت: این پروژه با اعتباری افزون بر ۱۵میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرایی شده است. 

حسن خسروانیان، با اشاره به برخی از مزایای مهم این پروژه افزود: اجرای این طرح علاوه بر کنترل سیل و رسوب و افزایش و توسعه پوشش گیاهی، موجب کاهش فرسایش خاک، کنترل هرزآب‌ها، تغذیه آب‌های زیر زمینی و بهره‌وری بهینه از نزولات آسمانی می‌شود.
وی ادامه داد: برای ساخت این بند خاکی ۲۰ هزار مترمکعب عملیات خاکریزی و ۲ هزار و ٦٠٠ متر مکعب عملیات سنگی ملاتی انجام شده است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد ادامه داد: این پروژه به طور میانگین قادر به استحصال و جمع‌آوری ۴۵ هزار متر مکعب آب در هر بار آبگیری است.

در آیین افتتاح این پروژه جمعی از مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی استان، فرماندار شهرستان پاسارگاد، امام جمعه و اعضای شورای اداری این شهرستان حضور داشتند.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها