اولویت ساخت مدارس در مناطق محروم اصفهان است

کاشان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: اولویت ساخت مدارس در این استان مناطق محروم و دارای تراکم جمعیت دانش آموزی است.

به گزارش ایرنا، محمد اعتدادی در آیین بهره برداری از مدرسه سیدالشهدا (ع) آران و بیدگل با اشاره به نقش مهم خیران در ساخت مدارس و مراکز آموزشی و ورزشی اصفهان افزود: این استان با داشتن یک‌هزار و ۵۰۰ خیر مدرسه‌ساز، رتبه برتر شمار خیران مدرسه‌ساز در کشور دارد.

وی با تاکید بر توجه به پیوست فرهنگی در ساخت مراکز آموزشی، پرورشی و ورزشی اصفهان گفت: داشتن پیوست فرهنگی توسعه همه جانبه تعلیم و تربیت را به همراه دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اصفهان نیز اظهار داشت: سیاست سازمان نوسازی تکمیل طرح‌های نیمه کاره در کشور است که در اصفهان طی ۲ سال گذشته ۶۰ طرح آموزشی و پرورشی نیمه کاره بالای ۱۰ سال ساخت تکمیل شد.

سیدمهدی میربد افزود: مشارکت در مدرسه‌سازی تنها ساخت صفر تا ۱۰۰ یک مدرسه نیست، بلکه کوچکترین کمک‌ در زمینه‌های مختلف هم به نوعی کار خیر در مدرسه‌سازی است.

وی یادآورشد: خیران مدرسه‌ساز در ساخت فضاهای آموزشی اصفهان کارنامه درخشانی دارند که این حرکت معنوی آنان قابل تحسین است.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۷۲ طرح آموزشی و پرورشی

همچنین مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل گفت: ۷۲ طرح آموزشی و پرورشی در دولت تدبیر و امید در این شهرستان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شده است.

محمد معدن‌دار افزود: کمبود فضای آموزشی آران و بیدگل با بهره‌برداری از طرح‌های جدید در دولت‌ تدبیر و امید تا حدود زیادی جبران شده و امید است با بهره‌برداری از طرح‌ها مشکل کمبود فضا به طور کامل حل شود.

وی با قدردانی از خیران مدرسه‌ساز اظهار داشت: نیکوکاران آران و بیدگل همواره در کشور پیشتاز و سرآمد بوده‌اند و با اهدای اموال خود بزرگ‌ترین خدمت را در راه پیشرفت آموزش و پرورش نوجوانان و جوانان این منطقه انجام دادند.

در این آیین با اهدای لوح و هدایایی از خدمات خانواده خیر آران و بیدگلی در ساخت مدرسه سیدالشهدا (ع) تقدیر شد.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران ‌و بیدگل با برخورداری از ۱۲۵ واحد آموزشی و ۲۰ هزار نفر دانش‌آموز، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها